ReklamaA1ReklamaA1-2

Pałace, dwory, tajemnice, skarby... „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”

Z życia FundacjiAktualnościInformacje z powiatu gnieźnieńskiego18 lutego 2023, 19:00   red. Aleksandra Soberska2577 odsłon
Pałace, dwory, tajemnice, skarby... „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”
Marin Kwiatkowski (z lewej) i Karol Soberski we wnętrzach pałacu w Czerniejewie - fot. Aleksandra Soberska

I Międzynarodowa Konferencja pt. „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, która 23 i 24 września 2023 r. odbędzie się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie, nabiera tempa! Dzisiaj pomysłodawca i organizator Konferencji, Karol Soberski, pisarz, dziennikarz i prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” spotkał się z Marinem Kwiatkowskim, właścicielem pałacu w Czerniejewie, by omówić szczegóły Konferencji. W ramach Konferencji odbędą się prelekcje znanych i lubianych historyków, eksploratorów, archeologów, pisarzy i dziennikarzy z Polski i Europy, będą wystawy i panele dyskusyjne! Nie zabraknie też stoisk z książkami opowiadającymi o pałacach i dworach oraz stoisk z rękodziełem!

I Międzynarodowa Konferencja pt. „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, która jest kontynuacją trzech edycji Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” (organizowanego przez K. Soberskiego i jego Fundację w 2019 r., 2021 r. i 2022 r.)  będzie wydarzeniem jakiego jeszcze w Polsce nie było!

Dzisiaj organizator Konferencji Karol Soberski wraz z żoną Aleksandrą Soberską, z zarządu Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” spotkali się z właścicielem pałacu Marinem Kwiatkowskim, by porozmawiać o szczegółach Konferencji.

O czym będzie Konferencja?

Kochasz pałace i dwory, ich skarby, tajemnice i zagadki? Interesujesz się dziejami majątków ziemskich, losami ludzi tam mieszkających? Chcesz wiedzieć gdzie znikały i były ukrywane dzieła sztuki, które przez wieki kolekcjonowali właścicieli ziemscy? O tym wszystkim będzie to wydarzenie!

Już 23 i 24 września w zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie koło Gniezna w Wielkopolsce odbędzie się dwudniowa I Międzynarodowa Konferencja pt. „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, której pomysłodawcą i organizatorem jest Karol Soberski.

Celem konferencji jest przywrócenie pamięci o właścicielach ziemskich, ich dziedzictwie kulturowym oraz pięknych pałacach i dworach. Przeniesiemy się w świat, który zniknął w 1939 roku…

W ramach Konferencji odbędą się prelekcje znanych i lubianych historyków, eksploratorów, archeologów, pisarzy i dziennikarzy z Polski i Europy, będą wystawy i panele dyskusyjne! Nie zabraknie też stoisk z książkami opowiadającymi o pałacach i dworach oraz stoisk z rękodziełem! Wydarzenie będzie organizowane co roku!

Szczegóły Konferencji omówione...

Dzisiejszej ponad 2-godzinne spotkanie K. Soberskiego, A. Soberskiej z M. Kwiatkowskim dotyczyło dopracowania szczegółów Konferencji. Tym samym możemy się pochwalić, że główne wykłady odbywać się będą w Sali Belkowej (pomieści 120 osób) na I piętrze pałacu. Dodatkowo w Sali Balowej zaplanowano wystawy, a w oranżerii i holu pałacu wystawione zostaną stoiska z książkami historycznymi i rękodziełem historycznym.

W czasie Konferencji w pałacu będzie funkcjonowała dodatkowa restauracja i kawiarnia (oprócz głównej restauracji znajdującej się w Wozowni).

Więcej szczegółów I Międzynarodowa Konferencja pt. „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”: pierwsze nazwiska prelegentów, tematyka wystaw, cena wejściówek i inne sprawy, przedstawimy już w najbliższy poniedziałek.


Fot. A. Soberska, K. SoberskiJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 520

 • 452
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 67
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2