ReklamaA1 - banerReklamaA1-2 - baner

Nowe technologie w gminie Łubowo! „VR Inkubator – zaprojektuj swój biznes”

Biznes - InwestycjeArtykuł promocyjny24 maja 2020, 21:05   red. Karol Soberski358 odsłon
Nowe technologie w gminie Łubowo! „VR Inkubator – zaprojektuj swój biznes”
 fot. VR Inkubator

– VR Inkubator będzie miejscem powstawania i rozwoju biznesu poprzez możliwość korzystania z licznych usług doradczych i szkoleniowych oraz nowoczesnej i zróżnicowanej przestrzeni – tak o nowej inwestycji w gminie Łubowo, bardzo prestiżowej, która powstanie bezpośrednio przy Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Fałkowie, mówią jej pomysłodawcy.

Jak wyjaśnia Marcin Król z firmy MTD Consulting (który wraz z DC Centrum tworzą VR Inkubator) inwestycja ta ma być stworzona dla całego powiatu gnieźnieńskiego, a nawet szerzej dla regionu. - Beneficjentem projekty jest DC Centrum sp. z o.o., instytucja otoczenia biznesu. Kwota całkowita projektu wynosi 9.164.225,45 zł, a kwota dofinansowania to 5.622.494,83 zł. Projekt zostanie zrealizowany do końca września 2021 r. - wyjaśnia M. Król.

Na terenie VR Inkubatora do dyspozycji będą: sale przystosowane do korzystania z technologii VR; sale konferencyjne o powierzchni od 11 mkw do 160 mkw; open space (łącznie 50 stanowisk); biura indywidualne (łącznie 10 stanowisk); archiwum; chill zone; pokój rodzica oraz stołówka i jadalnia.

– Decyzja, którą swego czasu podjął wójt Łozowski, by na terenie gminy Łubowo powstała Specjalna Strefa Ekonomiczna, przynosi rezultaty. Najpierw wsparcie samej strefy, uzbrojenie, drogi kanalizacja, energia elektryczna, itd., to spowodowało, że tym terenem interesują się różne podmioty. A dzisiaj inwestycją towarzyszącą jest powstanie inkubatora przedsiębiorczości. Tego typu projekty są jak najbardziej mile widziane – komentuje inwestycję Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. – Chcemy aby tego typu obiekty, o wysokim poziomie usług dla przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu powstawało jak najwięcej i to świetnie współgra z istniejącą Strefą – dodaje.

Jak zaznaczają beneficjenci projektu VR Inkubator będzie miejscem powstawania i rozwoju biznesu poprzez możliwość korzystania z licznych usług doradczych i szkoleniowych oraz nowoczesnej i zróżnicowanej przestrzeni. Inkubator będzie miał swoją siedzibę przy Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Fałkowie. Będzie to trzy kondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni wynoszącej 1435,28 mkw w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wielkiego zadowolenia z faktu, że inkubator powstanie w gminie Łubowo i przy strefie ekonomicznej, nie kryje wójt gminy, Andrzej Łozowski. – Budowa VR Inkubatora na terenie naszej gminy, w Fałkowie przy zjeździe na Specjalną Strefę Ekonomiczną, to bardzo ważna sprawa, nie tylko dla gminy Łubowo, ale dla całego regionu. VR Inkubator czyli podnoszenie konkurencyjności dla małych i średnich przedsiębiorstw. To jest korzystanie z usług VR Inkubatora, założenie własnego biznesu i wiele innych spraw z których będą mogły korzystać firmy oraz mieszkańcy gminy i powiatu – uważa A. Łozowski. – VR Inkubator to jest inwestycja za ponad 9 mln złotych i będzie zrealizowana do września 2021 roku. Myślę, że VR Inkubator w połączeniu ze Specjalną Strefą Ekonomiczną, będzie tworzył dobre warunki dla biznesu, dla nowych technologii. Oprócz tego jest tam również programowanie, czyli nie korzystanie z gotowych programów, tylko przygotowanie programów, nauka programowania. VR Inkubator będzie miał wszechstronne zastosowanie dla szerokiego spectrum społeczeństwa – zaznacza A. Łozowski.

Zadowolenia z powstania VR Inkubatora nie kryją także wspomniani wcześniej włodarze gmin powiatu gnieźnieńskiego, którzy liczą, że obecność takiej instytucji w ich regionie wzmocni konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw, a także przyczyni się do rozwoju technologicznego regionu.


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 baner
ReklamaA2 - baner