Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, zaprezentował w ubiegły piątek, 19 lutego br. nowe kierunki rozwoju gnieźnieńskiej uczelni.
Jak przyznaje prof. dr hab. n. med. Paweł Chęciński, Rektor PWSZ Gniezno: - Uczelnia stoi przed ambitnym wyzwaniem, jakim jest między innymi rozbudowa kampusu akademickiego. Niezmiernie cieszy nas fakt, że Miasto Gniezno nieodpłatnie przekazało na rzecz uczelni dwa budynki zlokalizowane na terenie obecnego kampusu, tj.: salę gimnastyczną oraz budynek kasyna wojskowego, w którym chcemy utworzyć nowoczesną i multimedialną salę wykładową. Do końca 2021 roku planujemy również generalny remont budynku nr 7, to obiekt mieszczący się w samym sercu kampusu, w którym docelowo znajdować się ma rektorat naszej uczelni, co ułatwi studentom kontakt z Działem Kształcenia i Spraw Studenckich. Co warto podkreślić w/w inwestycje będą mogły być zrealizowane m.in. dzięki dofinansowaniu w wysokości aż 8,5 mln. złotych, które udało się dla naszej uczelni pozyskać dzięki zaangażowaniu posła na Sejm RP - Zbigniewa Dolaty.
Ścisła współpraca z poznańskimi uczelniami i wymiana kadry dydaktycznej to kolejne przedsięwzięcie, które korzystnie wpłynie na rozwój PWSZ Gniezno. Władze uczelni podpisały z w/w instytucjami umowy, dzięki którym pracownicy dydaktyczni będą mogli równolegle pracować zarówno na uczelni poznańskiej, jak gnieźnieńskiej. Dotychczas było to możliwe jedynie za zgodą rektora uczelni macierzystej. Taki stan rzeczy sprawi, że jakość kształcenia w PWSZ Gniezno zdecydowanie wzrośnie, uczelnia zyska wysoko wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną a studenci gnieźnieńskiej uczelni będą mogli bez problemu kontynuować swoją edukację na studiach II stopnia.
Zmiana oferty edukacyjnej uczelni to kolejny priorytet rozwoju PWSZ Gniezno. Jak zapewniał Rektor uczelni: – Kontynuujemy nabór na dotychczasowe kierunki studiów, ale planujemy również uruchomienie nowych kierunków. Już dzisiaj mogę zdradzić, że jednym z nich będzie położnictwo, a dwa kolejne będą związane ze studiami technicznymi i humanistycznymi.
- Zależy nam również na akademickim rozwoju miasta Gniezna, dlatego kładziemy duży nacisk na dalszy rozwój umiędzynarodowienia naszej uczelni i pozyskania m.in. studentów za granicy. Mamy już w tym zakresie bogate doświadczenie i otwartą współpracę z Państwowym Uniwersytetem Pedagogicznym im. Pawła Tyczyny w Humaniu na Ukrainie. Dlatego wierzymy, że uda nam się rozszerzyć zakres w/w działalności i wpłynąć na wzrost mobilności studentów i kadry dydaktycznej naszej uczelni - przyznała dr Matylda Gwoździcka-Piotrowska, Prorektor ds. studenckich w PWSZ Gniezno.
Aktualnie uczelnia prowadzi kształcenie na jednolitych studiach magisterskich z fizjoterapii, na studiach licencjackich z zakresu: pielęgniarstwa i bezpieczeństwa wewnętrznego oraz studiach inżynierskich na kierunkach: analityka bezpieczeństwa, informatyka, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz transport.
Serwis pojezierze24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!