ReklamaA1 - baner

Nowe oblicze pałacowej wieży

Biznes - InwestycjeAktualności21 września 2020, 11:30   red. Radosław Jagieła315 odsłon
Nowe oblicze pałacowej wieży
 fot. Radosław Jagieła

Rozstrzygnięto przetarg na kolejny etap rewitalizacji pałacu w Nekli. Tegoroczna inwestycja będzie dotyczyć remontu elewacji zachodniej i wieży pałacowej.

Będzie to kontynuacja ubiegłorocznego remontu. Wtedy w jego skład wchodziło m.in. adaptacja dwóch pomieszczeń na izbę pamięci i utworzenie punktu widokowego w pałacowej wieży. Tym razem ten element budynku zostanie odnowiony z zewnątrz. Dotyczy to rozebrania fragmentów pokrycia dachowego wieży i odtworzenia hełmu wieży z detalami architektonicznymi.

Drugim z elementów wspomnianego zadania jest także remont fragmentu elewacji. Tutaj dojdzie m.in. do oczyszczenia dekoracyjnych elementów na ścianie, uzupełnienia ubytków za pomocą zaprawy sztukatorskiej, a także zagruntowania i malowania tynków przy użyciu farby.

Wstępny kosztorys inwestycji został wyceniony na 192 tys. zł. W postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty. Tańszą złożył Zakład Ogólnobudowlany Stanisław Szczęsny z Robakowa (gm. Kórnik). Wyniosła ona nieco ponad 171 tys. zł. Dodajmy, że to właśnie ta firma wykonała wcześniejsze etapy remontu nekielskiego pałacu. I tym razem wykona wspomniany remont wieży pałacowej i elewacji zachodniej. Dodajmy, że druga z oferta była wyższa od kosztorysu. Należała do firmy Retro-Styl z Poznania i opiewała na kwotę niemal 229 tys. zł.

Co istotne, część kosztów tego zadania będzie pochodzić ze środków Lokalnej Grupy Działania „Z Nami Warto” z siedzibą we Wrześni. Będzie to dokładnie 72 117 zł. Zadanie jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Przeczytaj także


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 - baner
ReklamaA2 - baner