ReklamaA1 - baner

Nowe nawierzchnie na drogach powiatu inowrocławskiego

Biznes - InwestycjeAktualności20 listopada 2020, 7:30   red. Karol Soberski/inf. prasowa405 odsłon
Nowe nawierzchnie na drogach powiatu inowrocławskiego
Droga w miejscowości Dziarnowo - fot. Powiat Inowrocławski

Turyści odwiedzający w nowym sezonie powiat inowrocławski będą mogli przemieszczać się po nowych drogach i spacerować nowymi chodnikami. Właśnie zostały zakończone kolejne prace drogowe.

Zakończone zostały prace wiązane remontem drogi powiatowej nr 2555C w miejscowości Dziarnowo. Nowa nawierzchnia ułożona została na długości 500 m. Wykonano też połączenie bitumiczne z drogą gminną oraz drogą wewnętrzną i ułożono obustronnie pobocza z kruszywa. Prace wykonało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Trans-Pom z Marcinkowa. Całość robót kosztowała prawie 150 tys. zł.

Rozpoczęte zostały również prace związane z remontem chodnika w ciągu drogi powiatowej  nr 2554C w Kościelcu na odcinku długości 168 m. W ramach tego zadania przebudowane zostaną też istniejące zjazdy do posesji. Te prace wykonuje firma ECOROAD Sp. z o.o. z Sikorowa, a kosztować będą blisko 74 tys. zł.

Tydzień temu z kolei zakończył się I etap przebudowy drogi powiatowej nr 2535C Słońsko – Gąski. Prace odbywały się na długości 3,574 km. Teraz mieszkańcy mogą poruszać się po bitumicznej jezdni o szerokości od 5,0 do 5,5 m. Wybudowano też obustronne pobocza, nowe zjazdy do posesji, częściowo chodnik o szerokości 1,5 m, perony przystankowe o szerokości 1,5 m, wyprofilowane rowy przydrożne. Przy skrzyżowaniu z drogą gminną powstało przejście dla pieszych, które wyposażono w dedykowane, obustronne oświetlenie lampami led.

Prace wykonała firma COLAS Polska Sp. z o.o. za kwotę blisko 3,5 mln zł. Powiat Inowrocławski na zakończoną właśnie inwestycję uzyskał dofinansowanie w wysokości 50 proc. jej wartości z Funduszu Dróg Samorządowych.


Fot. Powiat InowrocławskiJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

 • 10
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 7
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 17
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 6
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 - baner
ReklamaA2 - baner