ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Nowe książki, nowe zagadki, nowe pałace, nowe tematy...

HistoriaAktualnościKsiążkiInformacje z powiatu gnieźnieńskiego4 marca 2024, 10:30   red. Karol Soberski626 odsłon
Nowe książki, nowe zagadki, nowe pałace, nowe tematy...
 fot. Karol Soberski

Wczoraj przypadał Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek! Wszystkim moim koleżankom i kolegom po piórze życzę kolejnych ciekawych książek, intrygujących tematów na nowe publikacje ale przede wszystkim coraz szerszego grona Czytelników!

Moim Czytelnikom, których grono od 8 lat się powiększa, życzę by w każdej mojej kolejnej książce odkrywali nowy kawałek lokalnej historii!

Dotychczas napisałem sześć książek: „Skarb Dziedzica. Nieznane wydarzenia z pogranicza Wielkopolski i Pałuk” (2016), „Zapomniana zbrodnia. Mroczna tajemnica szpitala Dziekanka” (2017), „Tajemniczy Pałac Zakrzewo. Skarby-sekrety-legendy” (2017), „Złoto Dziedzica. Tropem skarbów z Popowa Ignacewa do Drawska Pomorskiego” (2018), „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” (2019) – książka ta została „Publikacją Roku 2019” w regionie oraz „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber – ziemianin, marszand, celebryta” (2021). Jestem też współautorem monografii pt. „Medycyna na usługach systemu eksterminacji ludności w Trzeciej Rzeszy i na terenach okupowanej Polski” (2011).
Spod mojego pióra wyszły też przewodniki turystyczne: „Spacerem po Kłecku” (2011), „Gmina Niechanowo” (2013) i „Uroki Gminy Mieleszyn” (2015).

Dziękuję za wielkie zainteresowanie moimi książkami i przewodnikami! Nakłady większości z nich już się wyczerpały! Ale planuję wznowienia!

W tym roku chcę wydać cztery nowe książki: „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno” - premiera już w czwartek, 21 marca o godz. 19.00 w hali widowiskowej w Zdziechowie.

Zachęcam do kupna książki w przedsprzedaży: https://soberski.pl/sklep

Ponadto ukażą się:

 • „Głębokie. Tropami tajemnic” (w czerwcu);
 • „Bankierzy Tajemnic” (jesienią tego roku) - kontynuacja dwóch moich książek „Skarb Dziedzica” (2016) i „Złoto Dziedzica” (2018);
 • „Ostatnie życzenie. Odczarowany dwór Dziadkowo" - na przełomie roku 2024 i 2025 r. premiera kolejnej książki opowiadającej o losach niezwykłego rodu Paruszewskich i ich majątku Dziadkowo – tytułu na razie nie zdradzę.

W tym roku planuję także wznowić wydanie książki „Zapomniana zbrodnia”.

W 2025 r. ukażą się:

 • „Raport Habera” (część druga książki „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber – ziemianin, marszand, celebryta” wydanej w 2021 r.);
 • „Pałac Popowo Podleśne - historia i tajemnice” - książka o życiu i działalności niezwykłego człowieka jakim był Tadeusz Kijewski, właściciel majątku Popowo Podleśne;
 • „Zapomniana Arystokracja” - książka o dziejach czterech majątkach rodu von Wendorff (Zdziechowa, Mielno, Przysieka i Rybieniec);
 • książka o życiu i działalności Juliana Suskiego, starosty gnieźnieńskiego w latach 1929 -1936, a także komisarycznego prezydenta Gniezna w 1934 r.

Planuję też wydać przewodnik pt. „Pałace i dwory pogranicza Wielkopolski i Pałuk. Historie kryminalne”.

Nie ukrywam, że cały czas pracuję też nad pierwszą powieścią historyczno-kryminalną, której akcja toczyć się będzie w naszym regionie.

A kto jeszcze nie nabył moich książek, zapraszam do sklepu na mojej stronie, gdzie można je nabyć: https://soberski.pl/sklep


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 134

 • 89
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 5
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 40
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3