ReklamaA1-2ReklamaA1-3

„Noc Tajemnic” i „Weekend z historią” w pałacu w Zakrzewie!

Wędrówki z historiąHistoriaAktualności19 maja 2022, 19:30   red. Aleksandra Soberska1065 odsłon
„Noc Tajemnic” i „Weekend z historią” w pałacu w Zakrzewie!
Pałac w Zakrzewie - fot. Karol Soberski

Dzisiaj poczynione zostały ostatnie przygotowania do niezwykłego weekendu w pałacu w Zakrzewie koło Kłecka! Ta XIX-wieczna rezydencja wybudowana w stylu zwanym „kostiumem francuskim” już od jutra będzie gościła miłośników historii i turystyki. „Noc Tajemnic” i „Weekend z historią” to dwa wydarzenia, które zdominują zakrzewską rezydencję.

W pałacu w Zakrzewie wszystko dopinane jest na ostatni guzik. Dzisiaj, by omówić ostatnie kwestie techniczne związane z „Nocą Tajemnic” i „Weekendem z historią” w pałacu spotkali się Karol Soberski, pomysłodawca tych dwóch wydarzeń, redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl i prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” z Dianą Matłosz-Blige, pełnomocnikiem firmy Poz Bruk Sp. z o.o. Poznańskie Nieruchomości Sp. J., (firma jest właścicielem pałacu).

A już od jutra oczekujemy na przyjazd zarówno uczestników „Nocy Tajemnic”, jak i „Weekendu z historią”. Zapowiada się bardzo ciekawy weekend, pełen historii, prelekcji, wycieczek po regionie i innych atrakcji.

„Noc Tajemnic”

Takich spotkań jeszcze w Polsce nie było! W klimacie magicznego pałacu, po zmroku, w atmosferze tajemnic odbywać się będą wyjątkowe prelekcje! Już w najbliższy piątek, 20 maja, w przepięknym pałacu w Zakrzewie koło Gniezna rozpocznie się cykl comiesięcznych spotkań z pisarzami, podróżnikami, twórcami, odkrywcami, archeologami, badaczami historii czy też filmowcami. Podczas każdego nocnego spotkania wygłoszone zostaną dwie prelekcje. Pierwsza „Noc Tajemnic” rozpocznie się w piątek, 20 maja o godz. 19.30.

W pierwszej edycji uczestnicy będą mogli wysłuchać dwóch prelekcji:
- o godz. 19.30 – prelekcja Karola Soberskiego pt. „Gdzie w Wielkopolsce znajduje się polskie Rennes-le-Château?”

Rennes-le-Château, mała wioska na południu Francji, niedaleko granicy z Hiszpanią, stała się słynna i dzisiaj masowo odwiedzana przez turystów za sprawą książek, z których najgłośniejszą była „Święta Krew, Święty Gral” autorstwa Michaela Baigenta, Richarda Leigha i Henry’ego Lincolna oraz Dana Browna i jego bestsellerowej powieści „Kod Leonarda da Vinci”. Czy pod Gnieznem jest polskie Rennes-le-Château? Historię tę opisał K. Soberski w książce „Złoto dziedzica”, ale już po jej wydaniu dotarł do nowych, sensacyjnych informacji….

- o godz. 20.30 – prelekcja Krzysztofa Krzyżanowskiego pt. Nowy „Złoty Pociąg”, czyli o co chodzi w sprawie Dzienników Wojennych.

Dzienniki Wojenne to temat który od 2019 r. elektryzuje wszystkich poszukiwaczy skarbów i  miłośników historii w Polsce! Wówczas Fundacja Śląski Pomost zaprezentowała mediom dziennik ponoć spisany przez SS-manna organizującego ukrycie na Dolnym Śląsku dzieł sztuki m.in. obrazy Rafaela, Caravaggia, Moneta, Botticellego, Cezanne’a czy Rubensa, czy kilkadziesiąt ton złota.
Jak jest prawda związana z Dziennikami Wojennymi? O tym dowiemy się podczas Nocy Tajemnic w pałacu w Zakrzewie.
Po wykładach będzie możliwość zakupu książek obu autorów.
Warunki uczestnictwa


Wstęp na spotkania z cyklu „Noc Tajemnic” jest płatny – wejściówka kosztuje 40 zł.

By wziąć udział w spotkaniu należy potwierdzić swój udziału na adres mailowy: karol@soberski.pl (prosimy podać imię, nazwisko, miejscowość, telefon) lub telefonicznie: 515-980-504, oraz zakupić wejściówkę w cenie 40 złotych od osoby w sklepie internetowym na stronie soberski.pl - WIĘCEJ TUTAJ

Wejściówkę można także zakupić na miejscu - w tym przypadku prosimy o kontakt telefoniczny: 515-980-504.

Prelekcje odbędą się przy kawie i słodkościach, które wliczone są w cenę wejściówki.

„Weekend z historią”

Pierwsza edycja „Nocy Tajemnic” jest częścią organizowanego po raz pierwszy w zakrzewskim pałacu „Weekendu z historią”, czyli spędzenia trzech dni (dwóch nocy) w jednym z najpiękniejszych pałaców w Polsce, poznania atrakcji turystycznych okolic oraz wysłuchania ciekawych prelekcji o historii, skarbach i tajemnicach! Będzie to połączenie: wycieczek, prelekcji i wypoczynku.

Weekend w jednym z najpiękniejszych pałaców w Polsce przeznaczony jest tylko dla tych, którzy wykupią pobyt w pałacu od piątku do niedzieli!Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 171

 • 124
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 47
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3