ReklamaA-1ReklamaA1-2

Najnowocześniejsze przedszkole w powiecie gnieźnieńskim otwarte!

Informacje lokalneBiznes - Inwestycje9 września 2021, 22:30   red. Aleksandra Soberska4750 odsłon3 Komentarzy
Najnowocześniejsze przedszkole w powiecie gnieźnieńskim otwarte!
 fot. Aleksandra Soberska

Dzisiejszy dzień przejdzie do historii gminy Mieleszyn! W Przysiece zostało bowiem otwarte najnowocześniejsze przedszkole w powiecie gnieźnieńskim – przedszkole „Fantazja”. Uroczystość otwarcia placówki uświetnił jeden z posłów, władze powiatowe, samorządowcy z gmin powiatu oraz władze gminy Mieleszyn. Co należy podkreślić, przedszkole jest placówką publiczną prowadzoną przez podmiot zewnętrzny.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonała inwestor Agnieszka Mikołajska i Artur Hańczak, wójt gminy Mieleszyn.

– Trud włożony w realizację inwestycji jest odzwierciedleniem wspólnej troski o zapewnienie jak najlepszych warunków wychowania i opieki najmłodszym mieszkańcom gminy Mieleszyn – mówi wójt Artur Hańczak. – Dzisiejsza uroczystość oddania nowego przedszkola zapisze się w historii gminy jako ważne wydarzenie, jest ono bowiem spełnieniem moich priorytetów wyborczych oraz spełnieniem wieloletnich oczekiwań całej społeczności przedszkolnej i lokalnego społeczeństwa – zaznacza.

Dalej wójt A. Hańczak podkreślił, że obiekt o wysokim standardzie technicznym, piękne kolorowe pomieszczenia przedszkolne będą dla dzieci miejscem bezpiecznym, pełnym wesołych zabaw w gronie rówieśników a każdy dzień spędzony w placówce okaże się wielką przygodą w drodze do poznawania świata.

Wójt Mieleszyna podziękował też burmistrzowi Pobiedzisk – Ireneuszowi Antkowiakowi za nowatorski pomysł i wskazanie kierunku działania. – Chciałbym podziękować inwestorom, państwu Agnieszce i Andrzejowi Mikołajskim za determinację i szczególne starania w dążeniu do celu. Zwłaszcza, że przedsięwzięcie to było swoistym wyzwaniem ze względu na krótki czas realizacji inwestycji – podkreśla.

Na koniec wójt podziękował rodzicom, którzy nam zaufali oddając pod opiekę swoje pociechy. – Zapewniam, że zaufanie jakim państwo nas obdarzyliście na pewno nie zostanie podważone – zakończył.

Nowe Przedszkole Publiczne „Fantazja” w Przysiece poświęcił ks. Krzysztof Kawalerski, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Popowie Ignacewie, a gratulacje oraz prezenty na ręce wójta, inwestorów i dyrektor placówki, Anity Bosackiej, złożyli: poseł Tadeusz Tomaszewski, starosta Piotr Gruszczyński, Maria Suplicka, wójt gminy Gniezna, Grażyna Kulpińska, zastępca burmistrza gminy Czerniejewo, Szymon Robaszkiewicz, wójt Niechanowa, Michał Stosio, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kłecko oraz Adam Pilarowski, przewodniczący Rady Gminy Mieleszyn.

W trakcie dzisiejszej uroczystości nie zabrakło występów przedszkolaków, wspólnych zabawa gości z dziećmi oraz możliwości obejrzenia od wewnątrz nowego przedszkola. 

Nowy obiekt posiada 5 przestronnych i kolorowych sal zabaw dla 125 dzieci w wieku przedszkolnym. Powstanie również prywatny oddział żłobkowy dla 24 dzieci. Ponadto w budynku znajdują się: profesjonalne zaplecze kuchenne, toalety przystosowane dla dzieci, szatnie, gabinet logopedy i inne. Teren jest ogrodzony i posiada własny parking oraz place zabaw. Przedszkole jest otwarte w godzinach od ok. 6.00 do 17.00.

Wartość inwestycji to 4,5 mln złotych brutto.


Fot. A. SoberskaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 110

 • 107
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3