ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Najlepsze wypieki i potrawy na wielkanocny stół

Informacje lokalneAktualności27 marca 2024, 16:00   red. Aleksandra Soberska900 odsłon
Najlepsze wypieki i potrawy na wielkanocny stół
Wójt Maria Suplicka (pierwsza z lewej) i panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mnichowie - fot. Aleksandra Soberska

Po raz kolejny na parkingu przy Urzędzie Gminy Gniezno odbył się Kiermasz Wielkanocny. Dzisiaj Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Woli Skorzęckiej, Zdziechowy, Jankowa Dolnego, Strzyżewa Paczkowego i Klubów Seniora Gminy Gniezno oferowały najlepsze wypieki i potrawy na wielkanocny stół. Wszystko wykonane z produktów wiejskich, najwyższej jakości. Stoły uginały się od Wielkanocnego jedzenia oraz przepięknych ozdób świątecznych. Dodatkową atrakcją było stoisko na którym można było kupić nową książę o atrakcjach gminy Gniezno autorstwa Karola Soberskiego zatytułowaną „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno”.

Przygotowano oczywiście tradycyjne potrawy i wypieki, takie jak wielkanocne baby w różnych smakach, pasztety, białą kiełbasę, chrzan, majonez, wędzone sery czy pieczone szynki oraz zakwas na żur.

Najlepsze wypieki i potrawy na wielkanocny stół oferowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Woli Skorzęckiej, Zdziechowy, Jankowa Dolnego, Strzyżewa Paczkowego, Mnichowa-Dalek i Klubów Seniora Gminy Gniezno.

- Kolejny rok z rzędu, przy ogromnym wsparciu Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy, mamy możliwość zaoferowania tradycyjnych i wysokiej jakości potraw oraz wypieków na wielkanocny stół. Potrawy są po prostu pyszne – mówi Maria Suplicka, wójt Gminy Gniezno. – Bardzo dziękuję wszystkim Paniom, które zaangażowały się w przygotowanie potraw na dzisiejszy kiermasz – dodaje.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich jak zwykle spisały się na medal. Zainteresowanych również nie brakowało.

Dodatkową atrakcją było stoisko na którym można było kupić nową książę o atrakcjach gminy Gniezno autorstwa Karola Soberskiego zatytułowaną „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno” (więcej na temat tego, co działo się wokół stoiska z książką już wkrótce).


Fot. A. SoberskaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 68

 • 62
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3