ReklamaA-1ReklamaA1-2

Na Ustroniu w Gnieźnie powstanie park linowy

Informacje lokalneBiznes - InwestycjeInformacje z powiatu gnieźnieńskiego1 sierpnia 2022, 13:30   red. - inf. prasowa510 odsłon
Na Ustroniu w Gnieźnie powstanie park linowy
 fot. gniezno.eu

Znacznie drożej niż zakładano, będzie kosztować realizacja zwycięskiego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022. To park linowy, który jeszcze w tym roku powstanie przy ul. Spokojnej.

Projekt parku linowego w ubiegłorocznym głosowaniu zdobył ponad 2 tys. głosów mieszkańców Gniezna, wygrał głosowanie i został wpisany do realizacji w miejskim budżecie na 2022 r. Pierwotnie wnioskodawca zakładał, że inwestycja będzie kosztować nieco ponad pół miliona złotych. Rzeczywistość rynkowa okazała się znacznie bardziej kosztowna. Ostatecznie inwestycja będzie kosztować prawie 1,4 mln. zł.

Park linowy zlokalizowany będzie w okolicy jeziora Winiary, na terenie między  basenami letnimi a boiskiem do hokeja na trawie, w pobliżu placu zabaw. 

Trasa na wysokości 3 m, będzie miała długość około 150 m i zostanie wykonana na słupach nośnych, w formie ośmiokąta z przeszkodami. Z parku będą mogły korzystać dzieci i młodzież w różnym wieku. Park zaprojektowano jako w pełni bezpieczny oraz bezobsługowy. Wejście na trasę będą stanowiły schody, a zejście zjeżdżalnia  na bezpieczną nawierzchnię. Całość terenu będzie ogrodzona, oświetlona, objęta monitoringiem. Będą tam ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe.

Roboty budowlane mają zakończyć się w tym roku.


Fot. gniezno.euJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 233

 • 78
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 17
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 5
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 16
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 26
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 91
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3