ReklamaA1 - banerReklamaA1-2 - baner

Muzeum w Strzelnie ponownie otwarte!

AktualnościAtrakcje turystyczne2 maja 2021, 9:00   red. - inf. prasowa404 odsłon
Muzeum w Strzelnie ponownie otwarte!
 fot. Damian Rybak

Muzeum – Romański Ośrodek Kultury im. Ottona i Bolesława w Strzelnie informuje, że od wtorku, 4 maja ponownie będzie czynne dla turystów, pielgrzymów i mieszkańców. Będzie można zwiedzać obie sale muzealne (również z przewodnikiem): romańsko-arch (lapidarium) i liturgiczną, dotyczą bogatej historii zakonu norbertanek.

Przypominamy, że ekspozycję romańską z lapidarium można zaliczyć do największych w Polsce zbiorów rzeźby romańskiej (portal, tympanony, płaskorzeźby i inne detale architektoniczne ). Muzeum jest bardzo ważnym punktem zwiedzania Szlaku Piastowskiego, wchodzi ono w skład Ponorbertańskiego Zespołu Klasztornego – Pomnika Historii Polski.

Dotychczas możliwe było zwiedzanie tylko bazyliki pw. Św. Trójcy i rotundy pw. Św. Prokopa. Pobyt w muzeum odbywać się będzie zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. W związku z bezpieczeństwem, oraz zwiedzaniem w małych grupach, prosimy o rezerwacje telefoniczne (lub internetowe) na konkretne godziny.

Zapraszamy od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 - 17.00, a w niedziele i święta w godzinach 13.00 – 17.00.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 84

 • 53
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 15
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 10
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 5
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 baner
ReklamaA2 - baner