ReklamaA1ReklamaA1-2

Międzyzdroje czy Kołobrzeg? Które miejsce wybrać na wczasy?

AktualnościArtykuł promocyjny26 czerwca 2022, 9:00   red. - art. promocyjny442 odsłon
Międzyzdroje czy Kołobrzeg? Które miejsce wybrać na wczasy?
 fot. nadesłane

Rozpoczął się długo wyczekiwany czas wakacji. Nareszcie jest okazja, aby odpocząć od codziennych obowiązków, stresu, pracy i nauki w szkoły. Oczyma wyobraźni przenosimy się na słoneczne i piaszczyste plaże oraz marzymy o beztroskim zwiedzaniu lub poznawaniu nowych miejsc. Pozostaje jedynie dylemat z wyborem destynacji letnich podróży. Zapewne wielu turystów planuje wizytę nad polskim morzem i zastanawia się, którą jego część odwiedzić. Kołobrzeg, czy Międzyzdroje? Takie pytanie zadaje sobie wielu z nich.

Dobra organizacja to podstawa

Wakacje należy z wyprzedzeniem starannie zaplanować. Aby znaleźć idealne miejsce dla siebie, najpierw warto poszukać informacji na jego temat, poczytać o lokalnych atrakcjach, kulinariach, ale również porównać noclegi w Międzyzdrojachnoclegi w Kołobrzegu tak, aby cieszyć się komfortem oraz dobrą lokalizacją przez cały pobyt. W tym celu można samodzielnie przeglądać setki stron internetowych lub od razu skorzystać z gotowej i wiarygodnej wyszukiwarki e-wczasy.pl.

Czym przyciąga Kołobrzeg?

To położone w północno zachodniej części Polski nadmorskie miasto przede wszystkim wabi turystów długimi, piaszczystymi plażami oraz możliwością zregenerowania sił podczas relaksujących spacerów wzdłuż wybrzeża, jak również korzystania z dobrodziejstw lokalnych sanatoriów. Podczas wakacyjnych przechadzek można zachwycić się wspaniałym molem, z którego wieczorami rozprzestrzenia się fantazyjna, świetlna iluminacja. Uwagę turystów przykuwa również latarnia morska, której historia sięga XVII wieku. Stanowi ona doskonały punkt widokowy, ale też mieści w sobie ciekawe Muzeum Minerałów.

Kołobrzeg - nie tylko wypoczynek nad morzem

Oprócz relaksu nad Bałtykiem miasto ma do zaoferowania również inne atrakcje, które warto wziąć szczególnie pod uwagę w chłodniejsze, czy deszczowe dni. Oko przechodów z pewnością przykuwa neogotycki ratusz, w którym obecnie mieści się Centrum Informacji Turystycznej oraz Galeria Sztuki Współczesnej.

W Kołobrzegu znajdzie się coś interesującego również dla miłośników militariów. W Muzeum Oręża Polskiego można podziwiać eksponaty współczesne, jak i te pochodzące ze średniowiecza.

Miasto przyjazne dzieciom

Kołobrzeg fascynuje również najmłodszych podróżników. Miasto Myszy to oryginalne i niebanalne miejsce do odwiedzin. Jest to siedziba wielu gatunków tych gryzoni, które można swobodnie oglądać i podziwiać w przestrzeni przypominającej ich naturalne bytowanie pośród rur i kanałów.

Czym kuszą Międzyzdroje?

To nadmorskie miasto położone niedaleko granicy niemieckiej również wabi szerokimi plażami, które odcięte są od cywilizacji wysokimi klifami i wydmami. Do najczęściej odwiedzanych naturalnych form przybrzeżnych jest Góra Gosań, Kawcza, czy Piaskowa, z których rozpościerają się wspaniałe widoki.

Charakterystycznym punktem plażowych wycieczek jest długie molo, u którego wejścia znajdują się dwie białe wieże. Na jego końcu mieści się mała przystań, oferująca rejsy wycieczkowe po Bałtyku.

W świecie gwiazd

Najsłynniejszą ulicą w Międzyzdrojach jest Promenad Gwiazd, na które składają odciski swoich dłoni najwybitniejsze postacie polskiej sceny artystycznej i kulturowej. Obecnie znajduje się ich ponad 100.

Naturalne piękno

Niebywałą atrakcją Międzyzdrojów jest bliskość Wolińskiego Parku Narodowego ze swoim niezwykłym Jeziorem Turkusowym. To idealne miejsce na wakacje, gdzie pośród drzew można delektować się rzadko spotykaną w Polsce barwą tafli wodnej, która zapiera dech w piersiach.

Kontakt ze sztuką

W Międzyzdrojach oprócz pięknych plaż można odnaleźć sporo obiektów związanych ze sztuką. Jednym z nich na pewno jest Amfiteatr, w którym organizowane są liczne imprezy muzyczne i przeglądy kabaretowe.

Trudny wybór

Jednoznaczna odpowiedź na pytanie, które miasto wybrać jest niemożliwa do udzielenia. Zarówno Kołobrzeg, jak i Międzyzdroje mają wiele do zaoferowania zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, Najlepszym wyjściem jest takie zaplanowanie wakacji, aby udało się kiedyś odwiedzić obydwa. Pomocna w takich sytuacja jest platforma oferująca noclegi w Kołobrzegu i noclegi w Międzyzdrojach, która w szybki sposób zorganizuje upragniony pobyt nad morzem.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 187

 • 160
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 5
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 22
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4