ReklamaA1-3

Meksyk – wszystko, co warto wiedzieć przed wyjazdem

Artykuł promocyjny26 maja 2021, 17:30   red. - art. promocyjny975 odsłon
Meksyk – wszystko, co warto wiedzieć przed wyjazdem
 fot. nadesłane

Meksyk jest w tym sezonie bardzo popularnym kierunkiem wypoczynkowym. W poniższym tekście opowiemy Ci nieco więcej o tym, jak odpowiednio przygotować się do wyjazdu do tego pięknego kraju i zabezpieczyć się przed niektórymi zdarzeniami.

Ubezpiecz się

Zanim spakujesz walizki, zadbaj o swoje bezpieczeństwo finansowe i wykup polisę ubezpieczeniową. Dzięki tego typu ochronie zyskasz pomoc w postaci:

 • OC,
 • NNW,
 • ochrony bagażu,
 • rekompensaty za odwołany lot,
 • pokrycia kosztów leczenia.

Pamiętaj, że zakres ochrony polis turystycznych jest zmienny i zależny od konkretnej oferty danego ubezpieczyciela. Właśnie dlatego, zanim wybierzesz polisę, powinieneś sprawdzić, co do zaoferowania mają najpopularniejsze towarzystwa. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybierasz właściwie. Zadbaj również o pakiety dodatkowe w postaci np. klauzuli alkoholowej: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-turystyczne-z-klauzula-alkoholowa.

Poznaj najważniejsze atrakcje

Meksyk jest krajem bogatym w zabytki oraz ciekawe miejsca. Jeśli zależy Ci, żeby wycisnąć z wyjazdu jak najwięcej, powinieneś jeszcze przed lotem sprawdzić informacje o Meksyku, w kontekście turystycznym, w Internecie oraz broszurach biur podróży. Pamiętaj, że nie ma niczego gorszego niż ominięcie wartościowych miejsc tylko dlatego, że nie chciało się wcześniej obejrzeć kilku filmików na YouTube. W sieci znajdziesz wiele materiałów, z których dowiesz się, co najlepiej odwiedzić podczas pobytu w Meksyku.

Wybierz odpowiedni termin

Meksyk to kraj, który leży w strefie klimatycznej zupełnie innej niż to, co możesz znać z Polski. Właśnie dlatego powinieneś wybrać odpowiedni moment na wyjazd. Przewodniki zalecają, by do Meksyku lecieć w okresie od października do kwietnia. To bowiem wtedy opady deszczu są najmniejsze. Pozostałe miesiące to sezon burz tropikalnych, które mogą dać się we znaki niedoświadczonym podróżnikom.

Co z biletami?

Meksyk jest daleko od Polski i na pewno o tym wiesz. Planując zakup biletów lotniczych, zwróć koniecznie uwagę na przesiadki. Pamiętaj też, że jeśli trasa Twojego lotu przebiega przez terytorium USA, będziesz potrzebować wizy, co generuje dodatkowe koszty i sprawia, że Twój budżet na wypoczynek w Meksyku może być nieco mniejszy. Jeśli chodzi o czas podróży, to przygotuj się na ponad 13 godzin. Tyle zajmuje lot do Cancun, czyli popularnego kierunku turystycznego.

Jakie dokumenty będą Ci potrzebne?

Najważniejszym i właściwie jedynym obowiązkowym dokumentem, który musisz mieć, jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od przylotu na terytorium Meksyku. Zgodnie z lokalnym prawem Polacy nie muszą mieć wizy, by odwiedzić ten kraj, o ile ich pobyt nie przekracza 180 dni. W innym wypadku będziesz musiał zdobyć potrzebne pozwolenie na pobyt.

Szczepienia

Wiele zależy od tego, czego konkretnie oczekujesz. Jeśli planujesz wycieczki po dżungli, dobrze będzie, jeśli zaszczepisz się na cholerę. Ta choroba jest szczególnie groźna podczas pory deszczowej i przestrzega przed nią nawet Ambasada Meksyku. Dodatkowo warto zaszczepić się na tężec, błonicę i żółtaczkę. Dobrą zasadą jest unikanie picia lokalnej wody w drinkach z kostkami lodu.

Gdzie szukać ubezpieczenia?

Jeśli szukasz dobrego ubezpieczenia, powinieneś zajrzeć do Internetu i skorzystać z ogólnodostępnych porównywarek. Wystarczy tylko wpisać kilka informacji o wyjeździe, by po chwili uzyskać dostęp do szeregu spersonalizowanych ofert od najpopularniejszych ubezpieczycieli, sprawdź tu: https://www.polisaturystyczna.pl/Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 140

 • 103
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 13
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 14
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 9
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2