ReklamaA1ReklamaA1-2

Majówka z biblioteką w Zdziechowie

AktualnościInformacje z powiatu gnieźnieńskiego4 maja 2022, 14:00   red. Karol Soberski/inf. prasowa565 odsłon
Majówka z biblioteką w Zdziechowie
 fot. nadesłane

W miniony weekend Gminna Biblioteka Publiczna w Zdziechowie (gmina Gniezno) zorganizowała wycieczkę do jednego z najpiękniejszych polskich zamków – Zamku Książ. Ale zwiedzili także Świdnicę.

Grupa mieszkańców gminy Gniezno wyjechała na wycieczkę w niedzielę, 1 maja we wczesnych godzinach porannych. Pierwszym etapem podróży był Zamek Książ w majówkowej odsłonie, gdzie odbywał się XXII Festiwal Kwiatów i Sztuki.

Wspaniały, tajemniczy, piękny, malowniczo położony. Magiczne miejsce „Świata baśni i bajek” wykreowane z kwiatów i roślin, bo taki był tegoroczny motyw festiwalowy. - Zachwyciły nas tu wymyślne kompozycje florystyczne, feeria barw i mnogość kształtów. Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników ogrodnictwa. Zachwycił nas też szeroki wachlarz produktów, jakie zaprezentowali lokalni wystawcy: roślin, kwiatów, miodów, biżuterii artystycznej czy produktów regionalnych – mówi Lidia Pietrzak, dyrektor biblioteki w Zdziechowie.

Kolejnym etapem wycieczki była Świdnica, gdzie uczestnicy wyjazdu zwiedzili Katedrę Świdnickiej – gotycki kościół, jeden z najważniejszych zabytków Świdnicy. Następnie udali się do Kościoła Pokoju. Jest to jeden z trzech obiektów na Dolnym Śląsku na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

- Wycieczka była bardzo udana, panowała miła, wesoła atmosfera, pogoda piękna. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Nasza podróż była również śpiewająca. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Na pewno jeszcze nie jeden raz zorganizujemy taki wyjazd lub na stałe wprowadzimy w naszą działalność kulturalną – podsumowała wyjazd L. Pietrzak.


Fot. nadesłaneJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 164

 • 151
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 13
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4