ReklamaA1-3

Magazyn Zbożowy w Mogilnie prawie gotowy!

Biznes - InwestycjeAktualności17 sierpnia 2021, 9:00   red. Karol Soberski/inf. prasowa1048 odsłon
Magazyn Zbożowy w Mogilnie prawie gotowy!
 fot. mogilno.pl

Dobiegają końca prace przy realizacji projektu pn. „Przystosowanie Magazynu Zbożowego w Mogilnie do pełnienia funkcji kulturalnych i społecznych wraz z zagospodarowaniem terenu”, na który Gmina Mogilno uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Celem głównym projektu jest wzrost ożywienia społecznego i gospodarczego na obszarze wyznaczonym do rewitalizacji na terenie miasta Mogilno.

Na ten cel Gmina Mogilno uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020 w ramach Osi Priorytetowej 6: Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry Działania 6.2: Rewitalizacja obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych.

Całkowita wartość projektu po podpisanym 2 lipca 2021 r. aneksie do umowy o dofinansowanie wynosi 4 161 643,56 zł, wartość dofinansowania to 3 082 205,41 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej – 2 682 147,91 zł, z Budżetu Państwa – 400 057,50 zł.

W części istniejącej budynku do tej pory w 100 proc. zostały wykonane roboty przygotowawcze, roboty budowlane – fundamentowe, roboty związane z parterem, roboty związane z piętrem. W części nowej budynku w 100 proc. wykonano roboty przygotowawcze i fundamentowe, ściany i posadzki parteru, ściany i posadzki piętra, kanalizację sanitarną zewnętrzną wraz ze zbiornikiem. Łącznie od początku budowy do chwili obecnej Wykonawca wykonał 90 proc. wszystkich robót.

Celem głównym projektu jest wzrost ożywienia społecznego i gospodarczego na obszarze wyznaczonym do rewitalizacji na terenie miasta Mogilno. Główny cel realizacji projektu zostanie osiągnięty poprzez doprowadzenie istniejącej infrastruktury budynku Magazynu Zbożowego do stanu, w którym będzie możliwe realizowanie działań odpowiadających na zdiagnozowane na tym obszarze problemy.


(źródło: mogilno.pl)Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 239

 • 58
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 66
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 115
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2