Jeśli nie byliście jeszcze w Parku Pałacu Lubostroń to koniecznie musicie to nadrobić - i to co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze, miejsce to powoli zaczyna przybierać jesienne barwy, a jesienią jest tu po prostu przepięknie, drugim pretekstem są z pewnością znajdujące się tu wystawy - fotograficzna i metaloplastyki, a trzecim- ścieżka dydaktyczna, która również niedawno tu powstała.
Przypomnijmy, park jaki otacza przedwojenną siedzibę rodu Skórzewskich na Pałukach otacza ponad 40 - hektarowy park. Co prawda ucierpiał on okrutnie podczas nawałnic w 2017 roku, jednak jest on sukcesywnie odbudowywany i odzyskuje swoją świetność. Teraz pojawiły się dodatkowe atrakcje. O czym mowa? Wyjaśniamy!
W Parku Pałacu Lubostroń pojawiły się osobliwe postaci. Z pewnością przyciągają wzrok. To siedemnaście wielkogabarytowych rzeźb z cyklu "Rozbitkowie", i pięć rzeźb z cyklu HOMO GEDANENSIS. Ich autorem jest artysta Czesław Podleśny. Cykle powstały w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema pod hasłem „100 rzeźb dla Lema”.
Tuż przy wejściu do Pałacu możemy zapoznać się także z wystawą fotografii „Pałuki. Powiat Żniński w obiektywie”, prezentująca walory architektoniczne i przyrodnicze tego regionu. Znajdziecie ponadto ścieżkę dydaktyczną, która jest pokłosiem realizowanego tutaj w ciągu ostatnich kilku miesięcy projektu interdyscyplinarnego pn. „Floromonodramy". Ścieżka prezentuje znajdującą się w Parku szatę rośliną i uwaga - jest udźwiękowiona (aby wysłuchać zrealizowane nagrania należy skanować kod QR). Zapraszamy!
Fot. J. Bejma
Serwis pojezierze24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!