ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Wprowadź powiew Kraju Kwitnącej Wiśni do swojego wnętrza – piękno tkwi w szczegółach

Biznes - InwestycjeArtykuł promocyjny24 marca 2023, 13:00   red. - art. promocyjny1113 odsłon
Wprowadź powiew Kraju Kwitnącej Wiśni do swojego wnętrza – piękno tkwi w szczegółach
 fot. nadesłane

Chociaż Japonia kojarzy się wielu osobom z sushi, mangami i figurkami uśmiechniętego Buddy, w rzeczywistości kultura Kraju Wschodzącego Słońca jest bogata i fascynująca, a jej historia sięga czasów starożytności. Daleki Wschód zawsze był dla Europejczyków światem, który kryje w sobie wiele tajemnic, jakich przeciętny turysta nie byłby w stanie pojąć. Od lat wykazujemy niemałą fascynację japońskimi symbolami oraz zwyczajami, które są tak odmienne od naszych. Japończycy wierzyli, że szczęściu czasami trzeba dopomóc, by zapukało we właściwe drzwi; czyniono to przy pomocy różnych talizmanów – oprócz tego, że miały one przynosić pomyślność, stanowiły także piękną ozdobę domu. Dziś możesz udekorować nimi wnętrze swojego domu czy mieszkania. Kto wie, może wraz z nimi nastąpią u Ciebie zupełnie inne, lepsze czasy?

Akceptacja niedoskonałości to sztuka, dzięki której osiągniesz sukces

Aktualna rzeczywistość, pełna udziwnień i technologicznych nowinek, przyzwyczaiła nas do wyidealizowanego świata, jaki wiele osób pokazuje w social mediach. Dążymy do perfekcjonizmu, a każde potknięcie wyprowadza nas z równowagi oraz sprawia, że utożsamiamy się z porażką. Japońska filozofia kintsugi zwraca uwagę na to, że żadna niedoskonałość (czy to posiadanego przedmiotu, czy naszego życiorysu) nie jest czymś złym – wręcz przeciwnie; stanowi ona cenną pamiątkę i ma znaczenie. Japończycy cenią piękno, to oczywiste, lecz przy tym akceptują niedoskonałość. Wabi sabi to filozofia autentyczności, a ukazanie jej we wnętrzu nadaje indywidualny charakter i historię. Japońskie symbole mogą nie wpłynąć na twój los, jednak zdecydowanie nadadzą się na postawienie na komodzie, stoliku lub półce, tym samym uzupełniając wnętrze o ciekawe detale. Jakie przedmioty możesz umieścić w swoim wnętrzu?

Wyróżnia się ich kilkadziesiąt – warto poznać te najpopularniejsze.

  • Uśmiechnięty Maneki Neko to kotek z uniesioną, często ruchomą łapką. W Japonii przyjęło się, że gdy używa on prawej łapki, „zaprasza do domu pieniądze”, zaś gdy macha lewą łapką przynosi szczęście. Pozdrawiające koty najczęściej łączą w sobie kilka kolorów, które symbolizują kolejno miłość (czerwień), bogactwo (złoto), czystość (biel), ochronę przed złymi mocami (czerń), zdrowie (zieleń). Każdy z nich będzie doskonałym urozmaiceniem dla wnętrza w stylu japońskim.
  • Laleczki Kokeshi to miniaturowe gejsze wykonane z drewna malowanego na różne kolory. Wyróżniają je okrągłe główki i korpusy pozbawione rąk – niegdyś stanowiły pamiątkę dla podróżnych odwiedzających gorące źródła w północno-wschodniej części kraju. Dziś wręcza się je jako talizmany szczęśliwych zbiorów i płodności, a dzięki ich awangardowym designom zdobyły popularność wśród dekoratorów wnętrz.
  • Daruma to japońska figurka, z którą wiąże się wiele przesądów i legend. Może być różnej wielkości, jednak musi być pomalowana na czerwono, z namalowaną na niej twarzą brodatego mnicha. Swój okrągły kształt figurka zawdzięcza legendzie o Bodhidharmie, który spędził setki lat na siedzeniu i medytowaniu, aż jego nogi i ręce całkowicie zniknęły. Daruma z pewnością ozdobi każde wnętrze, nadając mu energii.

Aby poczuć klimat Japonii, wcale nie musisz wyjeżdżać z Polski!

Urządzasz mieszkanie i chcesz zainspirować się Krajem Kwitnącej Wiśni? Miejscem, które powinno znaleźć się na twojej liście do odwiedzenia jest Mała Japonia. To właśnie tam, w Ogrodzie Japońskim Siruwia możesz poczuć się jak w zupełnie obcym kraju, a także zakupić egzotyczne kwiaty, które na zawsze mogą zagościć w twoim salonie, sypialni, a nawet łazience. Co więcej, na stronie  https://www.malajaponia.pl/w zakładce „sklep online” możesz zaopatrzyć się w opisane wyżej symboliczne figurki. Niezależnie od tego, na którą padnie twój wybór, z pewnością dodadzą wnętrzu powiew świeżości. Kto wie, może wraz z nim poczujesz zapach kwitnącej wiśni?


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 119

  • 36
    Czuje się - ZADOWOLONY
    ZADOWOLONY
  • 30
    Czuje się - ZASKOCZONY
    ZASKOCZONY
  • 53
    Czuje się - POINFORMOWANY
    POINFORMOWANY
  • 0
    Czuje się - OBOJĘTNY
    OBOJĘTNY
  • 0
    Czuje się - SMUTNY
    SMUTNY
  • 0
    Czuje się - WKURZONY
    WKURZONY
  • 0
    Czuje się - BRAK SŁÓW
    BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3