ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Liceum ogólnokształcące z Gniezna kształci przyszłych policjantów

Informacje lokalneArtykuł promocyjny19 kwietnia 2024, 18:00   red. - art. promocyjny532 odsłon0 Komentarzy
Liceum ogólnokształcące z Gniezna kształci przyszłych policjantów
 fot. nadesłane

III Liceum ogólnokształcące w Gnieźnie to wyjątkowe miejsce na polskiej mapie tego rodzaju placówek edukacyjnych. W szkole tej prowadzone są zajęcia w klasach o profilu policyjnym i ratownictwa medycznego.

Funkcjonująca w Gnieźnie od 30 lat „Trójka”, to liceum z ambicjami, nieustające w dopasowywaniu swojej oferty edukacyjnej do potrzeb młodzieży XXI wieku. Ogromnym zainteresowaniem kandydatów na uczniów tej szkoły, cieszą się zajęcia w klasie policyjno-ratowniczej. W ramach tej propozycji edukacyjnej zawarta jest rozszerzona nauka języka angielskiego i WOS. Zajęcia dodatkowe obejmują edukację policyjną. W jej zakresie prowadzone lekcje strzelectwa i samoobrony. Ponadto obowiązkowa jest nauka drugiego obcego języka, do wyboru hiszpańskiego lub niemieckiego.

Warto zwrócić uwagę, że znajomość języków jest wyjątkowo przydatna w polskiej policji, która intensywnie współpracuje, między innymi z Interpolem. Uczniowie najstarszych klas o profilu policyjnym przechodzą trening kompetencji. W ramach tych działań mogą wziąć udział w próbnej rozmowie kwalifikacyjnej na kandydata do policji. Prowadzona jest ona przez zawodowych policjantów z dużym doświadczeniem.

Szkoła dla przyszłych policjantów i ratowników medycznych

Liceum im. J. Sobieskiego z Gniezna ma również klasę o profilu ratownictwa medycznego. W ramach zajęć młodzież uczy się języka angielskiego i biologii w rozszerzonym zakresie. Ponadto nauka w tej klasie obejmuje również lekcje dodatkowe w postaci edukacji ratowniczej, w zakresie anatomii i pierwszej pomocy. Konieczny jest również udział w zajęciach z innych języków obcych, do wyboru hiszpańskiego lub niemieckiego. Lekcje w klasie policyjno-ratowniczej prowadzone są w tym liceum pod patronatem Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu i Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie. Kandydaci na uczniów tej szkoły mogą zyskać dodatkowe punkty za dobre wyniki w nauce języka polskiego, matematyki, języków obcych czy WOS. Przyda się również odpowiednia sprawność fizyczna, która nie tylko opiera się na zainteresowaniu wynikami meczów, dostępnych pod Betclic kod promocyjny, ale również wynika z chętnego naśladowania ćwiczeń sportowców.

Gnieźnieńskie III Liceum kształci młodą kadrę policjantów i ratowników medycznych. Ta wyjątkowa szkoła działaniem tym przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i zdrowia społeczności tego miasta.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 72

 • 53
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 18
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3