ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Last minute na Teneryfę – jak znaleźć najniższą cenę?

AktualnościArtykuł promocyjny25 marca 2024, 9:00   red. - art. promocyjny867 odsłon0 Komentarzy
Last minute na Teneryfę – jak znaleźć najniższą cenę?
 fot. nadesłane

Teneryfa to największa z Wysp Kanaryjskich, która zachwyca różnorodnością flory i fauny, doskonałą infrastrukturą turystyczną oraz pogodą pozwalającą na wypoczynek w zasadzie przez cały rok. Podpowiadamy, jak i gdzie znaleźć najniższą cenę wakacji last minute na Teneryfę.

Teneryfa to największa i najbardziej znana z Wysp Kanaryjskich. Jest ona idealnym kierunkiem wakacyjnym – i to z wielu powodów. Można tam znaleźć ciągnące się kilometrami plaże, piękne krajobrazy, mnóstwo hoteli o różnym standardzie, wiele pięknych miejsc do zwiedzenia, a także wyjątkową kulturę i kuchnię. Dodatkowo, Teneryfa przyciąga turystów pogodą – nie bez przyczyny nazywa się ją "wyspą wiecznej wiosny". Nawet w okresie polskiej jesieni i zimy jest tam przyjemnie ciepło, więc urlop uda się o każdej porze roku.

Rezerwując wakacje na Teneryfie warto szukać oferowanych przez biura podróży opcji last minute (zobacz ile kosztuje www.fostertravel.pl/last-minute/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/ ) . Dzięki tego typu promocjom można oszczędzić nawet kilkaset złotych. Podpowiadamy, jak znaleźć najniższą cenę last minute na Teneryfę.

Last minute na Teneryfę – cena zależna od daty wylotu

Jednym z najważniejszych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę podczas szukania wakacji last minut na Teneryfę, jest dokładna data wyjazdu. Wyróżnia się bowiem tzw. wczesne last minute, czyli urlop z datą wyjazdu w przeciągu kilkunastu dni (około dwóch-trzech wygodni) oraz późne last minute (lub super last minute), kiedy na wylot trzeba być gotowym nawet w ciągu 2-3 dni. Różnica w cenie takich wakacji może być znacząca. I tak 7-dniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Blue Sea Interpalace w Puerto de la Cruz na Teneryfie z wyżywieniem HB (śniadanie i obiadokolacja) i wylotem za dwa dni kosztował w styczniu 2679 zł za osobę. Gdy wylot miał miejsce tydzień później, cena za wakacje wzrastała do 3979 zł za osobę. Różnica? Aż 1300 zł.

Cena last minute na Teneryfę a standard hotelu i wyżywienie

Cena wakacji last minute na Teneryfę może zależeć również od innych czynników, w tym od standardu hotelu oraz wybranej opcji wyżywienia. Co oczywiste, najtańsze są pobyty w hotelach trzygwiazdkowych – 6 noclegów w hotelu Luabay Florida Plaza to koszt 2729 zł za osobę (wyżywienie HB), a w hotelu Mare – 3101 zł za osobę (również w opcji ze śniadaniami i obiadokolacjami). Droższe będą wczasy w hotelach o wyższym standardzie – last minute na Teneryfie w hotelu Alua Tenerife (cztery gwiazdki, wyżywienie HB) kosztuje 3309 zł za osobę, a w pięciogwiazdkowym hotelu Grand Muthu Golf Plaza (miejscowość San Miguel de Abona) – 4294 zł za osobę.

Pozostaje jeszcze kwestia wyżywienia – tu, co oczywiste, najniższą cenę będą miały wakacje z wyżywieniem własnym (od około 2700 zł za osobę za 6-dniowy pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu, np. takim jak Be Live Adults Only Tenerife). Im bardzie rozbudowana opcja wyżywienia, tym wyższa cena. Last minute all inclusive na Teneryfie w czterogwiazdkowym hotelu to już koszt około 3700-4000 zł za osobę.

Gdzie szukać last minute na Teneryfę w niskich cenach?

Pozostaje jeszcze kwestia tego, gdzie szukać last minute na Teneryfę w niskich cenach. Bardzo atrakcyjne oferty upolować można w serwisach turystycznych, które w jednym miejscu gromadzą oferty do zwiedzania i turystyki wielu touroperatorów. Można tam szybko wybrać opcję last minute na Teneryfę, sprawdzić terminy i ceny, zapoznać się z opiniami gości i od razu zarezerwować wakacje. Dodatkowo, administratorzy tego typu portali regularnie wysyłają newslettery last minute, w których na bieżąco informują klientów o aktualnych promocjach. Dzięki temu można mieć pewność, że żadna oferta nie przejdzie koło nosa.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 125

 • 65
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 55
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3