ReklamaA1ReklamaA1-3

Kto zaśmieca jeziora Piotrowskie?

AktualnościPrzyroda19 kwietnia 2021, 8:00   red. Karol Soberski1180 odsłon2 Komentarzy
Kto zaśmieca jeziora Piotrowskie?
 fot. nadesłane przez Czytelnika

Na łamach naszego portalu promujemy najciekawsze miejsca na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Pokazujemy takie atrakcje, których inni – odpowiedzialni za rozwój turystyki – zdają się często nie dostrzegać. Ale reagujemy też na coraz częstsze listy od naszych Czytelników, listy dotyczące nie tylko piękna Pojezierza Gnieźnieńskiego, ale także jego zaśmiecania! Niestety, takie przypadki w ostatnim okresie są coraz liczniejsze. Dzisiaj kolejna taka sytuacja dotycząca jeziora Piotrowskiego.

– Jestem mieszkańcem wsi Goślinowo, mieszkam jak to może niektórzy mówią „na samym końcu świata” a tu, u mnie właśnie świat się kończy. I to jest piękne. Do lasu i jeziora zaledwie kilometr, można - co robimy oczywiście często - pójść, skręcić w prawo i jezioro... albo kawałek przed siebie i las... 14-letnia córka jest miłośnikiem i wraz z przyjaciółką bywają w okolicach jeziora praktycznie każdego dnia. Jeżdżą tam konno, spacerują obserwując przyrodę, ostatnio zamarzyły sobie o domku na drzewie, akurat idealnie wpisującym się w granicy brzegu jeziora – czytamy w liście przesłanym do naszej redakcji przez pana Marcina. – No i dziś właśnie załamana do mnie dzwoni... Tata wiesz jak tu jest: strasznie!!! Postanowiły pozbierać to wszystko. Czy to wędkarze? - sam nim jestem więc trudno uwierzyć -  czy przypadkowi ludzie którzy okazyjnie może „sprzątają” swoje auta, czy celowi „turyści”, którzy z zamiarem takim by wyrzucić co się da... Przykre to, ale niestety prawdziwe – kontynuuje nasz Czytelnik. – Jak powstrzymać takie chamstwo? Może jakiś pomysł z góry? Może monitoring i wtedy jakieś kary? Nie ogarniamy tego... A córka właśnie pyta co zrobić z tą „kupą” śmieci? – pyta.

Do listu, pan Marcin przesłał zdjęcia wykonane nad jeziorem Piotrowskim w gminie Gniezno na których pokazujemy zarówno śmieci, pozostawione tam przez „nieznanych sprawców”, jak i piękno tego akwenu.

Drodzy Czytelnicy! Jeśli spotykacie się z podobnymi sytuacjami i widzicie zaśmiecanie naszego regionu, czy też niszczenie pięknej przyrody, prosimy o przesyłanie do nas informacji wraz ze zdjęciami. Kontakt: info@pojezierze24.pl


Fot. nadesłane przez CzytelnikaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 154

 • 48
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 39
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 58
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 4
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 5
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - baner
ReklamaA2