ReklamaA1

Książki o historii cieszą się dużym powodzeniem

Z życia FundacjiAktualności31 lipca 2021, 18:30   red. Arkadiusz Gaca1910 odsłon
Książki o historii cieszą się dużym powodzeniem
Stoisko Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” - fot. Aleksandra Soberska

II Festiwalowi Historycznemu „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 23 do 25 lipca odbywał się w Centrum Kultury „Scena to dziwna”w Gnieźnie towarzyszyły targi książki historycznej i regionalnej oraz kiermasz rękodzieła. I jak się okazało, cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem!

Jedną z atrakcji, która towarzyszyła II Festiwalowi Historycznemu „Tajemnice Trzech Stuleci” były targi książki historycznej i regionalnej oraz kiermasz rękodzieła.

– W dobie, kiedy zamykane są małe księgarnie w których można kupić unikatowe książki, a na rynku dominują tylko wielkie sieci w których wielu pozycji związanych szczególnie z historią nie kupimy, wpadliśmy na pomysł, by przy okazji Festiwalu zorganizować targi książki historycznej i regionalne. Ponadto były stoiska z rękodziełem historycznym – mówi Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, organizator Festiwalu. – I jak się okazało, stoiska te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co świadczy, że książki o historii cieszą się dużym powodzeniem – dodaje.

Podczas dwóch „prelekcyjnych” dni Festiwalu, w pałacu swoje stoiska wystawiło kilkanaście podmiotów. W tym gronie było stoisko Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” na którym można było pamiątkowe gadżety: koszulki z logo Fundacji, kubki, długopisy i smycze festiwalowe. Wszystkie to limitowane seria pamiątek z Festiwalu.

Ponadto na stoisku można było kupić książki napisane przez członków Fundacji, w tym książki autorstwa Karola Soberskiego, pomysłodawcy Festiwalu i prezesa Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, czyli „Skarb Dziedzica”, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”, „Złoto Dziedzica” czy „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”.

Były też książki innych autorów:. Piotra Kucznira, Jana Nowickiego, Radosława Hermana, Jerzego Andrzejewskiego, Jacka Molendy, Rafała Jurke czy Elżbiety Guzikowskiej-Konopińskiej.

Na stoisku Fundacji można było również otrzymać ulotki informacyjne o działaniach Fundacji, dzięki którym każdy chcący przystąpić do Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” i zaangażować się w jej działalność dowie się, jak to uczynić.

Oprócz stoiska Fundacji, były też stoiska księgarni „Odkrywcy” z Łodzi, Wydawnictwa Technol z Krakowa, Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich z Wrześni. Były też stoiska autorów: Mariusza Borowiaka i Krzysztof Drozdowskiego. Swoje stoisko miał też Środowiskowy Dom Samopomocy „Dom Anki” z Gniezna i stoisk „Witraże i ozdoby” z Krakowa.

Przez dwa dni stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników Festiwalu.


Fot. A. Soberska, J. Andrzejewski, W. BirontJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 156

 • 115
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 39
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3