ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Książka „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno” już wydrukowana!

AktualnościKsiążki19 marca 2024, 15:00   red. Aleksandra Soberska1577 odsłon
Książka „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno” już wydrukowana!
Karol Soberski z nową książką -  fot. Aleksandra Soberska

Dzisiaj w godzinach południowych, pachnący jeszcze farbą drukarską, pierwszy egzemplarz książki „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno” trafił w ręce autora Karola Soberskiego. Edytorsko pięknie opracowana pozycja jest już siódmą książką K. Soberskiego wydaną w ostatnich ośmiu latach. Premiera tej książki – opowiadającej o niezwykłych atrakcjach turystycznych gminy Gniezno – odbędzie się w czwartek, 21 marca o godz. 19.00 w hali widowiskowej w Zdziechowie.

Dzisiaj do Gminnej Biblioteki Publicznej w Zdziechowie przyjechała kolejna książka Karola Soberskiego zatytułowana „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno”. Książka powstała z inicjatywy Marii Suplickiej, wójt gminy Gniezno oraz przy współpracy z Lidią Pietrzak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zdziechowie.

– Nie ukrywam, że z wielką niecierpliwością czekałem na wydrukowany pierwszy egzemplarz mojej siódmej książki. Książki zupełnie innej niż sześć poprzednich między innymi ze względu na to, że była to pierwsza książka, która napisałem po pandemii, po dwuletniej przerwie, a do tego pisana w czasie, kiedy walczyłem o swoje życie, walczyłem z dwoma guzami nowotworowymi. Ale jej napisanie to dla mnie swoista rekonwalescencja. Praca wykonana przez grafika Sebastiana Tomzika, który dokonał składu i łamania książki oraz wydruk przeszedł mojej najśmielsze oczekiwania – mówi Karol Soberski, autor książki.

Pałac w Zdziechowie, tunel w Pyszczynie, Zbój Maciej w Modliszewie, anielska orkiestra Memlinga w Modliszewku, skarb numizmatyczny w Dębówcu, tajemnicza piwniczka w Strzyżewie Paczkowym, wiatrak w Jankowie Dolnym, organy Sauera w Strzyżewie Kościelnym, przystań wodna w Lubochni… Takich atrakcji nie ma żadna sąsiednia gmina! – Ta książka jest moim autorskim przewodnikiem po gminie Gniezno. Każdy z nas swoją wędrówkę rozpocznie w innym miejscu, ale każdy z tych zakątków jest jedyny i niepowtarzalny. Naprawdę warto wybrać się w taką podróż po gminie Gniezno, do czego zachęcam – podkreśla autor.

Książka „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno” ma format A5, składa się z 16 rozdziałów i 24 podrozdziałów. Ozdobiona jest ponad 140 fotografiami, w tym wieloma archiwalnymi. Wydrukowana została na papierze kredowym.

Premiera książki i spotkanie z jej autorem odbędzie się w czwartek, 21 marca o godz. 19.00 w hali widowiskowej w Zdziechowie, gdzie będzie też można kupić książkę w cenie 60 złotych.

Premierę nowej książki K. Soberskiego poprowadzi Dawid Jung, – poeta, pisarz, krytyk literacki i teatralny, wydawca, badacz i twórca kultury, historyk, muzealnik, projektant szlaków kulturowych, dyrektor Muzeum Polskich Organów Elektronicznych, redaktor naczelny Zeszytów Poetyckich, autor książek o Gnieźnie: „Glosy” oraz „Polska, ulubiona masochistka Europy”.

Książka „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno” to siódma pozycja w dorobku K. Soberskiego (jeśli mówimy o jego autorskich książkach). Wcześniej ukazały się: „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber – ziemianin, marszand, celebryta” (2021), „Skarby i tajemnice okolic Gniezna (2019), „Złoto Dziedzica” (2018), „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” (2017), „Zapomniana zbrodnia” (2017) i „Skarb Dziedzica” (2016).


Fot. A. SoberskaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 131

 • 72
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 56
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3