ReklamaA1

Konferencja historyczna w pałacu w Czerniejewie dopięta na ostatni guzik!

Z życia FundacjiAktualności19 września 2023, 9:00   red. Aleksandra Soberska1436 odsłon
Konferencja historyczna w pałacu w Czerniejewie dopięta na ostatni guzik!
 fot. Aleksandra Soberska

Na 6 dni przed I Międzynarodową Konferencją „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, która 23 i 24 września 2023 r. odbędzie się w zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie, wczoraj wieczorem odbyło się ostatnie spotkanie zespołu organizacyjnego. Głównym tematem zebrania była kwestia podziału ról podczas Konferencji, czyli kto za co będzie odpowiadał.

Poniedziałkowe spotkanie zespołu organizacyjnego w Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie (zabrakło kilku osób, które z różnych powodów nie mogły dzisiaj przybyć) I Międzynarodowej Konferencji „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, które odbyło się pod przewodnictwem Karola Soberskiego, prezesa Fundacji, a jednocześnie pomysłodawcę Konferencji.

Na początku spotkania K. Soberski przedstawił ostateczny program Konferencji, prelegentów, jak również poinformował o podziale miejsc noclegowych przewidzianych w czasie Konferencji dla organizatorów. Następnie przedstawił kwestie logistyczne związane ze spotkaniem miłośników historii w pałacu w Czerniejewie oraz miejsca w pałacu w których będą prezentowane wystawy towarzyszące Konferencji.

W dalszej części dyskusji wyznaczone zostały osoby, które będą pracować w Punkcie Informacyjny Konferencji oraz osoby odpowiedzialne za wydawanie wejściówek. Zaproponowano również osoby do obsługi stoiska promocyjnego Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, a także osoby odpowiedzialne za kwestie porządkowe. Przedstawione zostały również prowadzące Festiwal: Marcin Perliński, Maria Swoboda i Lidia Pietrzak.

Na koniec spotkania poruszono także kwestie techniczne związane z I Międzynarodową Konferencją „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja” oraz sprawy kuluarowe.

Wczorajsze spotkanie potwierdziło jedno: przygotowania do Konferencji są dopięte na ostatni guzik! Teraz pozostaje nam tylko cierpliwie czekać na sobotę, 23 września, kiedy to przyjadą prelegenci i na dobre rozpocznie się I Międzynarodową Konferencją „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, która odbywa się w ramach IV Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”.


Fot. A. Soberska, M. GlancJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 239

 • 174
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 7
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 58
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3