ReklamaA-1ReklamaA1-2

Komunikat w sprawie dodatku osłonowego

Informacje z powiatu gnieźnieńskiego12 stycznia 2022, 12:00   red. - inf. prasowa637 odsłon
Komunikat w sprawie dodatku osłonowego
 fot. gniezno.eu

3 stycznia 2022 roku została opublikowana ustawa o dodatku osłonowym. Osoby, którym przysługuje to świadczenie mogą wystąpić z wnioskiem do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie.

Świadczenie będzie przysługiwało gospodarstwom jednoosobowym, których dochód nie przekracza kwoty 2100 zł miesięcznie oraz gospodarstwom wieloosobowym, których dochód nie przekracza kwoty 1500 zł miesięcznie. Dodatek osłonowy będzie przysługiwał również w przypadku przekroczenia dochodu. W takiej sytuacji należny dodatek będzie umniejszony o kwotę przekroczenia dochodu. Dodatku nie otrzymamy, jeżeli jego wysokość po zastosowaniu powyższej zasady byłaby niższa niż 20 zł.

Dochód obliczany jest na podstawie dochodu uzyskanego w roku 2020 dla wniosków złożonych od stycznia do lipca 2022 oraz w roku 2021 dla wniosków złożonych od 1 sierpnia do 31 października 2022 w oparciu o ustawę o świadczeniach rodzinnych.

O dodatek może wystąpić osoba posiadająca obywatelstwo polskie zamieszkująca i przebywająca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz cudzoziemcy, mający miejsce zamieszkania i przebywający na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, którzy posiadają odpowiednie zezwolenie na pobyt na terenie Polski na zasadach określonych ustawą z 17 grudnia 2021 r. o dodatku osłonowym.

Szczegółowe informacje na temat świadczenia dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie pod adresem www.mops.gniezno.pl/dodatek osłonowy

Więcej informacji dostępnych tutajJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 103

 • 30
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 37
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 30
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 6
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3