Czy po Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie i Campingu Borzątew, Kłecko stanie się trzecim w powiecie gnieźnieńskim miejscem najchętniej odwiedzanym przez turystów spragnionych wypoczynku nad wodą, w ciszy i na łonie natury? Nie można tego wykluczyć.
Piękne słoneczne, wręcz upalne lato zagościło w pełni na Pojezierzu Gnieźnieńskim. W takie dni najchętniej wybieramy się nad wodę, gdzie łatwiej można „przeżyć” żar lejący się z nieba. Jednak wówczas rodzi się pytanie: gdzie nad tę wodę pojechać? Skorzęcin w gminie Witkowo – atrakcyjnie ale tłumy wczasowiczów, Camping Borzątew w gminie Mieleszyn – cicho i spokojnie, ale tam już byliśmy tego lata. Może więc warto wybrać się do Kłecka na plażę nad jezioro Kłeckie?
Kąpielisko nad jeziorem Kłeckim, czyli popularny „język” to miejsce dobrze znane miłośnikom wypoczynku nad wodą. Od ośmiu lat dodatkowym atutem tego popularnego kąpieliska jest pole campingowe znajdujące się kilkadziesiąt metrów od kłeckiej plaży, a od tego roku turyści mogą też wypoczywać na prywatnym Biwakowisku, znajdującym się niedaleko ul. Majdany w Kłecku. Dodatkowo turyści mogą korzystać z prywatnej przystani żeglarskiej „Korsarz” i miejsc noclegowych znajdujących się w mieście Kłecku.
Kąpielisko w Kłecku jest otwarte od 1 lipca do 31 sierpnia. Nad bezpieczeństwem plażowiczów, codziennie od godz. 10.00 do 18.00 czuwają ratownicy. Na wypoczywających na plaży czeka sprzęt pływający: kajaki i rowery wodne, boisko do siatkówki plażowej i piłki nożnej plażowej, mały plac zabaw i miejsca grillowania.
Ale pięknie położona plaża, cisza, spokój oraz szum jeziora to nie jedyna zachęta do wypoczynku nad jeziorem Kłeckim. Kilkadziesiąt metrów obok plaży znajduje się bowiem pole campingowe oddane do użytku w 2011 roku. Prowadzi do niego piękna alejka rowerowo-spacerowa, a na samym polu campingowym zbudowano zaplecze sanitarne.
Pole biwakowe jest dostępne dla turystów i z każdym rokiem korzysta z niego coraz więcej turystów. W tym roku, w miniony weekend, na polu campingowym można było zobaczyć kilkadziesiąt przyczep campingowych, camperów czy rozbitych namiotów! Warto zaznaczyć, że plaża, jak i pole campingowe jest monitorowana przez funkcjonariuszy policji.
Od tego roku na turystów w Kłecku czeka także nowe miejsce na wypoczynek – stworzone przez prywatnego przedsiębiorce Biwakowisko znajdujące się niedaleko ul. Majdany w Kłecku.
Tam turysta łaknący odpoczynku nad wodą znajdzie miejsca noclegowe w domkach w stylu holenderskim, parking dla camperów oraz pole namiotowe.
Dodatkowo pasjonaci żeglarstwa mogą w Kłecku skorzystać, z działającej od blisko 20 lat nad jeziorem Kłeckim, prywatnej Przystani Żeglarskiej „Korsarz”. Każdy żeglarz znajdzie tutaj wszystko to, co potrzebne do niezapomnianych chwil na wodzie. Gdy do tego dodamy tajemnicze i urokliwe (a przede wszystkim dziewicze) zakątki jeziora Kłeckiego to nie ma lepszego miejsca na żeglarską przygodę.
Na przystań warto zajrzeć chociażby po to, by zobaczyć chyba jedynego w naszym regionie trimarana, czyli trzykadłubowca (statek wodny posiadający trzy połączone sztywno kadłuby umieszczone równolegle względem siebie) zbudowanego przez właściciela przystani Andrzeja Molendę.
Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić turystów z Pojezierza Gnieźnieńskiego, ale i miłośników wypoczynku nad wodą do przybycia do Kłecka. Znajdziemy tam wszystko to, co jest potrzebne by wypocząć w ciszy, na łonie natury i by nabrać sił do pracy po powrocie z urlopu.
Ale Kłecko ma także inne atuty (niektóre jeszcze nieodkryte lub też nie do końca wykorzystane), które mogą przyciągać turystów. Czy zatem Kłecko stanie się – jak głoszą niektórzy od 2014 roku – „perłą w sercu Wielkopolski”? Ma na to duże szanse. O tym już wkrótce w innej naszej publikacji.
Fot. K. Soberski
Serwis pojezierze24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
jeśli nie wubudiją fermy drobiu przy jeziorze
W XXI wieku radni stwierdzili, ze turyści mogą się wykapać w jeziorze.
Ja bym tam chętnie nie wypoczywała.