ReklamaA1ReklamaA1-2

Jest wstępna wizualizacja nowej mariny nad Jeziorem Powidzkim

Biznes - InwestycjeAtrakcje turystyczneInformacje z powiatu gnieźnieńskiego5 lutego 2024, 15:30   red. - inf. prasowa1014 odsłon2 Komentarzy
Jest wstępna wizualizacja nowej mariny nad Jeziorem Powidzkim
 fot. Powiat Gnieźnieński

Długo oczekiwane plany na rozwinięcie aktywności żeglarskiej w regionie stają się rzeczywistością dzięki inwestycji w nową przystań żeglarską nad Jeziorem Powidzkim. To zaledwie kilka kroków od realizacji marzeń, które mają wprowadzić świeży wiatr do życia szkolnego i społecznego młodzieży Powiatu Gnieźnieńskiego.

Historia przystani żeglarskiej - miejsca edukacji i przygód

Od ponad 50 lat przystań żeglarska pełni kluczową rolę jako miejsce edukacji i przygód dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Teraz, dzięki nowym planom, ma stać się miejscem jeszcze bardziej otwartym dla młodzieży z całego powiatu.

- To nie tylko inwestycja w infrastrukturę, ale przede wszystkim inwestycja w rozwój naszej młodzieży - podkreśla Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński. - Przystań żeglarska to przestrzeń, która ma inspirować, uczyć i tworzyć niezapomniane chwile dla naszych uczniów – dodaje.

Zróżnicowana oferta aktywności

Planowane inicjatywy obejmują różnorodne formy aktywności, skierowane zarówno do uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, jak i innych ponadpodstawowych szkół w powiecie gnieźnieńskim. Obozy żeglarskie, biwaki oraz szkolenia i wydarzenia kulturalne - to jedynie część bogatej oferty, która ma zaoferować młodzieży szereg atrakcji.

Wicestarosta Anna Jung wyraża entuzjazm wobec projektu, podkreślając: - To nie tylko miejsce dla naszych uczniów, ale dla wszystkich młodych ludzi z powiatu, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności żeglarskie oraz spędzać czas w aktywny i twórczy sposób.

Edukacja i rozwój pod okiem wykwalifikowanej kadry

Kluczowym elementem inwestycji jest zapewnienie wysokiej jakości zajęć. Planowane obozy, biwaki, cumowanie jachtów czy organizacja szkoleń i regat będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską i pedagogiczną. To gwarancja, że młodzież będzie miała dostęp do profesjonalnej nauki i wsparcia w rozwijaniu swoich pasji.

Inwestycja w przyszłość

Przystań żeglarska nad Jeziorem Powidzkim stanie się nie tylko miejscem rekreacji, ale również szansą na rozwijanie umiejętności społecznych, przywództwa i współpracy. To inwestycja w przyszłość, która ma kształtować kolejne pokolenia aktywnych i zaangażowanych obywateli.

- Wierzymy, że marina będzie miejscem, gdzie młodzież odnajdzie swoje pasje, zdobędzie nowe umiejętności i zbuduje trwałe przyjaźnie - dodaje Piotr Gruszczyński.
 
Planuje się:

 • obozy żeglarskie (w okresie wakacji letnich) – cztery dwutygodniowe turnusy dla 20-osobowych grup młodzieży,
 • biwaki (w każdy weekend maja, czerwca i września),
 • na podstawie operatu wodno-prawnego, toaletę, energię elektryczną, wodę, wywóz śmieci, slipowanie i wodowanie jednostek pływających,
 • organizację szkoleń, egzaminów, regat.

Inwestycja jest zakrojona na szeroką skalę i stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na atrakcyjne i edukacyjne formy spędzania czasu wolnego dla młodzieży. Wkrótce mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego będą świadkami rozwoju nowego centrum aktywności żeglarskiej, które otworzy przed młodzieżą nieograniczone perspektywy nauki i przygody.


Fot. Powiat GnieźnieńskiJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 221

 • 24
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 81
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 69
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 5
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 17
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 22
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3