ReklamaA-1ReklamaA1-2

Jaki wybrać makijaż przy opadającej powiece?

AktualnościArtykuł promocyjny4 sierpnia 2022, 7:30   red. - art. promocyjny833 odsłon
Jaki wybrać makijaż przy opadającej powiece?
 fot. nadesłane

Każda kobieta posiada inną oprawę i kształt oczu, co czyni ją wyjątkową. Niestety nie każda jest zadowolona z tego, jak prezentują się jej oczy po wykonaniu makijażu. W takiej sytuacji problemem zwykle okazuje się opadająca powieka. Najczęściej pojawia się wraz z wiekiem, kiedy skóra traci jędrność, może jednak być obecna już od nastoletnich lat. Niezależnie od tego, skąd się bierze, jej obecność bywa bardzo frustrująca, szczególnie gdy zależy nam na tym, by wykonać idealny makijaż. Jak w takim razie wykonać makijaż na wesele przy opadającej powiece? Sprawdź!

Makijaż na wesele – to warto wiedzieć

Niezależnie od tego, czy jesteś panną młodą, czy jednym z weselnych gości, makijaż na wesele to bardzo ważny element Twojej stylizacji. To dzień, w którym chcemy czuć się pięknie i wyjątkowo, dlatego zależy nam na tym, aby każdy detal był jak najlepiej dopracowany.

Czy istnieją jakieś reguły dotyczące tego, jak powinien być wykonany makijaż na wesele? Tak naprawdę wiele zależy od naszych preferencji. Niektóre z pań chcą podkreślić usta, innym zależy na rozświetlającym makijażu. Jeszcze inne świetnie czują się w klasycznym smokey eye. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj makijażu na wesele się zdecydujemy, najważniejsze, abyśmy czuły się w nim swobodnie i komfortowo. Obowiązujące trendy mogą okazać się przydatne i inspirujące, jednak nie zdadzą egzaminu, jeśli makijaż nie będzie dopasowany do nas i będziemy się w nim źle czuć.

Opadająca powieka a makijaż

Opadająca powieka to problem kobiet w różnym wieku. Potrafi sprawić, że czujemy się niekomfortowo i staramy się zakamuflować ją makijażem, niestety często z różnym skutkiem. To właśnie dlatego tak istotne jest posiadanie nawet niewielkiej wiedzy na temat tego, jak wykonywać makijaż na opadającą powiekę.

Ze względu na to, że górna fałda powieki nachodzi na dolną, spojrzenie posiadaczek opadającej powieki często może wyglądać na smutne i zmęczone. Oprócz tego ich powieki często wyglądają na tłuste. Dlatego też tak ważne jest, by zadbać o jej właściwe zmatowienie oraz wykonać taki makijaż, który optycznie ją podniesie.

Weselny makijaż na opadającą powiekę

Nawet posiadaczki opadającej powieki mogą cieszyć się idealnym makijażem weselnym. Jaki będzie odpowiedni? Przede wszystkim powinien optycznie powiększać i otworzyć nasze oko. Stąd bardzo ważna jest właściwa aplikacja cieni i ich wyciągnięcie ponad linię załamania górnej powieki.

By móc cieszyć się idealnym makijażem na opadającą powiekę, warto zadbać o odpowiednią bazę pod cienie, która zmatowi powiekę i przedłuży ich trwałość. Bardzo ważny jest także sposób aplikacji cieni. Bardzo ważne, by zostały one jak najlepiej rozblendowane. Inaczej mogą tworzyć na powiekach plamy, przez co cały makijaż będzie wyglądał nieestetycznie. By optycznie powiększyć oko, na ruchomą powiekę najlepiej zaaplikować satynowy, delikatnie połyskujący cień. Lepiej jednak zrezygnować z cieni, które posiadają błyszczące drobinki.

W przypadku opadającej powieki lepiej zrezygnować również z aplikacji czarnej kredki na linię wodną oka. Taki zabieg sprawi, że oko będzie wyglądało na mniejsze niż w rzeczywistości. Znacznie lepiej sprawdzi się biała lub cielista kredka, która optycznie je powiększy.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 170

 • 135
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 5
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 29
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3