ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Jak w Gnieźnie pierwszego króla koronowano?

Informacje lokalneKsiążki19 kwietnia 2024, 7:00   red. - inf. prasowa403 odsłon
Jak w Gnieźnie pierwszego króla koronowano?
 fot. nadesłane

Nie od dziś wiadomo, że o wiele łatwiej zapamiętać ważne informacje, jeżeli umieszczone są na grafice lub okraszone ciekawą ilustracją. Dlatego już od prawie roku, w ramach kampanii #Gniezno2025 realizowany jest cykl „Jak w Gnieźnie pierwszego króla koronowano?”, gdzie pięknym rysunkom towarzyszą teksty wyjaśniające podstawowe zagadnienia historyczne związane z państwem polskim sprzed dziesięciu wieków.

Ich autorem jest Jarosław Gryguć, artysta-grafik od lat specjalizujący się w opracowywaniu książek i wystaw związanych z naszą wspólną historią. Plansze jego autorstwa można oglądać m.in. w Domu Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie. Tysiące turystów może go także kojarzyć jako autora bestsellerowego przewodnika po Pierwszej Stolicy, czy popularnej serii książek „Kultura Piastów dla dzieci” poświęconej początkom państwa Polskiego.

I to właśnie kolejna książka z tego cyklu będzie efektem obecnej współpracy Miasta Gniezna z artystą. Na razie jego grafiki regularnie ukazują się na oficjalnym profilu rocznicy Gniezno2025 na FB (ukazało się 10, kolejne są przygotowywane). Wszystkie będzie można znaleźć w dedykowanej dzieciom i młodzieży książce „Jak pierwszego króla koronowano?”, która już w przyszłym roku trafi do księgarni w całej Polsce.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/gniezno2025Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 143

 • 84
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 47
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 9
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3