ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Jak utrzymać porządek na placu budowy?

AktualnościArtykuł promocyjny3 kwietnia 2024, 12:30   red. - inf. prasowa565 odsłon
Jak utrzymać porządek na placu budowy?
 fot. nadesłano

Prace montażowe, remontowe i rozbiórkowe zazwyczaj prowadzą do nieporządku oraz nadmiaru wytwarzania się odpadów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, zapewnienie porządku w przestrzeni realizacji prac leży po stronie podmiotów zaangażowanych w proces inwestycyjny i budowlany. Na placu budowy bardzo łatwo o bałagan. Materiały budowlane, gruz, odpady czy narzędzia porozrzucane po całym placu są w stanie sprawić, że prace związane z realizacją projektu mogą okazać się uciążliwe i niedogodne dla pracowników. Utrzymanie porządku na placu budowy jest kluczowe nie tylko z uwagi na estetykę danego miejsca, lecz przede wszystkim przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska. Pierwszym krokiem w procesie utrzymania porządku na budowie jest staranne zaplanowanie i organizacja prac. Podpowiadamy, od czego najlepiej zacząć!

Wyznacz odpowiednie strefy i uniknij chaosu!

Budowa domu niezaprzeczalnie stanowi jedną z najtrudniejszych oraz najbardziej kosztownych decyzji w życiu. Rozpoczęcie prac wiąże się ze sporą ilością formalności i kwestii, jakie należy rozważyć, by wybrać odpowiednie rozwiązanie. Plac budowy da się podzielić na strefy, które pozwolą nieco ograniczyć bałagan. Aby to zrobić, warto wydzielić specjalne miejsce na składowanie materiałów budowlanych, np. poprzez postawienie tam muld samowyładowczych. To rozwiązanie, które zda egzamin na każdej budowie. Jego głównym celem jest skrócenie czasu operacji, związanych z przenoszeniem, a także rozładunkiem. Wysoki komfort i prostota użytkowania, to tylko jedne z wielu cech, jakie wymienia STRUMIN – producent muld samowyładowczych, wykonanych z wysokiej klasy stali. Na swojej stronie internetowej strumin.pl, firma dzieli się osiągnięciami i nowościami w zakresie produkcji sprzętu budowlanego. Są to rozwiązania, które nie tylko przyspieszają prace budowlane, lecz również zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Oprócz segregowania i sprawnego wywozu odpadów, równie ważny element stanowi porządkowanie narzędzi oraz elektronarzędzi. Place budowy to miejsca, które wzbudzają szczególne zainteresowanie złodziei; dobrze jest zabezpieczyć się przed ewentualną kradzieżą, decydując się na zakup skrzyni zabezpieczanej solidnym zamkiem. Wtedy będzie się miało pewność, że żadne narzędzie nie zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach, a i cały sprzęt pozostanie w jednym miejscu.

Priorytetem wszystkich działań powinno być bezpieczeństwo

Utrzymanie porządku na placu budowy ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa. Uporządkowane oraz czyste otoczenie minimalizuje ryzyko wypadków, co pozwala na znacznie szybsze reagowanie w sytuacjach awaryjnych. Bezpieczeństwo pracowników i osób przebywających na terenie budowy powinno zawsze stanowić priorytet. Dbałość o porządek m.in. poprzez składowanie odpadów w wyznaczonych miejscach, zdecydowanie zmniejsza ryzyko potknięć, upadków czy nawet uszkodzeń maszyn przez rozrzucone po placu budowy materiały. Porządek ma bezpośredni wpływ na efektywność prac, gdyż pracownicy mogą swobodnie poruszać się po placu, bez obaw o swoje bezpieczeństwo. Czyste i schludne otoczenie nierzadko pozwala na znacznie szybszą reakcję w przypadku awarii bądź w sytuacjach wysokiego zagrożenia. W razie potrzeby, dostęp do miejsc awarii jest znacznie łatwiejszy, co przekłada się zaś na skrócenie czasu reakcji oraz minimalizację potencjalnych strat. To natomiast może okazać się kluczowe w sytuacjach, gdzie przede wszystkim liczy się dynamika reakcji. Z obowiązku utrzymania czystości na placu budowy powinien wywiązywać się każdy zaangażowany w prace budowlane – współcześnie dbanie o czystość nie stanowi większego problemu, zwłaszcza w obliczu istnienia wielu sprzętów budowlanych, które zdecydowanie ułatwiają te zadanie.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 109

 • 93
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 16
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3