ReklamaA1ReklamaA1-2

Jak stworzyć najlepszą etykietę produktową? Zdradzamy szczegóły!

AktualnościArtykuł promocyjny4 lipca 2024, 11:30   red. - inf. prasowa502 odsłon
Jak stworzyć najlepszą etykietę produktową? Zdradzamy szczegóły!
 fot. nadesłane

Jedna etykieta produktowa nigdy nie będzie równa drugiej. To co sprawdza się w produkcie A, nie zawsze musi sprawdzać się na identycznym poziomie w produkcie B. Projektowanie dobrych oraz skutecznych w swoim działaniu etykiet to prawdziwa sztuka. Możesz jednak ją opanować. Wystarczy znać podstawowe zasady tworzenia takich naklejek, aby zwiększyć swoje szanse na końcowy sukces. W tym artykule podpowiemy Ci, jak stworzyć najlepszą etykietę produktową. Bez słabych punktów.

Minimum tekstu, maksimum przejrzystości. Tak powinien wyglądać projekt etykiety

W marketingu utarło się przekonanie, że każdy produkt bądź przekaz promocyjny ma zalewie 5 sekund na zainteresowanie sobą potencjalnego Klienta. Nie możesz tego czasu zmarnować na tylko pozorną prezentację najważniejszych wartości firmy czy kluczowych etapów tworzenia wyrobu. To czas zarezerwowany wyłącznie na wzbudzenie ciekawości oraz na przedstawienie tego, co Klienci najbardziej chcą się dowiedzieć o Twoim produkcie. Po to powstała etykieta! Dodaj na nią nazwę przedsiębiorstwa oraz samego wyrobu. Nie zapomnij o logotypie. W końcu konsument musi jakość kojarzyć prowadzoną przez Ciebie markę! Jej skróconą historię lepiej zastąpić kilkoma cechami charakterystycznymi produktu. Jeżeli branża tego wymaga, koniecznie umieść na naklejce skład. Staraj się wykorzystywać brandowe barwy, kształty bądź slogany. Niczym ognia unikaj długich ścian tekstów, niepotrzebnych wstawek graficznych czy kolorystyki lub elementów, które mają na celu szybsze przyciągnięcie uwagi. Kolor czerwony i strzałki? To działało, natomiast wiele, wiele lat temu. Pamiętaj, że minimalizm w sprzedaży króluje. Dbając również o przejrzystość sprawiasz, że szybko zaspokoisz ciekawość oraz oczekiwania swoich potencjalnych Klientów.

Estetyczna i wytrzymała. Zadbaj o stworzenie takiego połączenia w etykietach

Nie bez znaczenia pozostaje również jakość projektowanych przez Ciebie etykiet. Jeżeli weźmiemy pod uwagę warunki, w jakich musi być przechowywany produkt oraz fakt, że będzie on przeważnie umieszczany na półkach bądź magazynach sklepowych przez wiele dni, naklejka na opakowaniu powinna charakteryzować się pierwszorzędną klasą wykonania. Niezbędna będzie tutaj niezwykle doświadczona firma, wyspecjalizowana w projektowaniu właśnie takich etykiet. Grafpress od wielu lat prowadzi serwis etykieta.info.pl, gdzie stosunkowo szybko i łatwo zamówisz własną naklejkę, spersonalizowaną pod dowolny produkt. Musisz wiedzieć, że są one dostępne w wielu wersjach. I to biorąc pod uwagę zarówno kształty, jak i wykończenia. Niezależnie od tego, na jaką etykietę się zdecydujesz, powinna ona wyróżniać się swoją jakością. Druga dekada XXI wieku to era nowych usług poligraficznych. Korzystając z takich zasobów zyskasz naprawdę wiele. Innowacyjny sposób podejścia do tworzenia etykiet produktowych i połączenie najważniejszych aspektów w tego typu branży stanowi przepis na pewny sukces!Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 113

 • 57
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 8
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 48
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2