ReklamaA1ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Jak rotomoulding wypada na tle alternatywnych metod produkcji? Oto porównanie!

Informacje lokalneAktualności6 grudnia 2024, 8:30   red. - inf. prasowa481 odsłon
Jak rotomoulding wypada na tle alternatywnych metod produkcji? Oto porównanie!
 fot. nadesłane

Popularność rotomouldingu w ostatnich kilku latach jest naprawdę imponująca. Coraz większa ilość rodzimych zakładów decyduje się na odejście od tradycyjnych form produkcji elementów z tworzywa sztucznego i wybiera maszyny do formowania rotacyjnego właśnie. Czy jest to dzieło przypadku? Zdecydowanie nie! Za rotomouldingiem stoją solidne argumenty, które wyszczególnimy w tym artykule. Zobacz w pigułce porównanie do metod formowania wtryskowego czy chociażby próżniowego. To właśnie one najczęściej zestawiane są z nowoczesną technologią rotomouldingu. 

Ogólne zalety wykorzystywania technologii rotomouldingu

Efekt końcowy procesu produkcji elementów z tworzywa sztucznego zawsze będzie pozornie taki sam. Diabeł tkwi jednak w szczegółach, ponieważ jeden produkt nigdy nie jest równy drugiemu. I mówimy tutaj chociażby o klasie wyrobu, jego wytrzymałości czy chociażby koszcie pozyskiwania. Rotomoulding pod wszystkimi kluczowymi parametrami wypada naprawdę dobrze. Taka metoda gwarantuje bowiem ograniczone nakłady finansowe na produkcję przy zachowaniu wyłącznie tych najwyższych standardów jakościowych. Co więcej, formowanie rotacyjne cechuje się naprawdę sporą uniwersalnością stosowania. Lista potencjalnych branż, jakie mogą wykorzystywać tego typu rozwiązania, jest o wiele dłuższa, niż te wygenerowane w formowaniu wtryskowym i próżniowym. Firma OREX ROTOMOULDING  dostarcza więc sprawdzone metody, dopasowane do różnych oczekiwań najbardziej wymagających przedsiębiorców. 

W przeciwieństwie do rotomouldingu, formowanie wytryskowe ma masę ograniczeń

Ciężko wyobrazić sobie prowadzenie zakładu produkcyjnego, który wykorzystuje maszyny, jakie przeważnie generują masę ograniczeń. Zbyt duża ilość tego czynników może doprowadzić już nie tylko do zminimalizowania funkcjonalności firmy, ale również do zmniejszenia zarobków czy też do pogorszenia się jakości finalnego produktu. Formowanie wtryskowe jest przede wszystkim o wiele droższe od rotomouldingu. Formy wtryskowe są kosztowne i wymagają naprawdę sporych inwestycji. Bezpośrednio przekłada się to na cenę wyrobu, a przecież Klienci nie są skorzy do regularnych podwyżek cenników. Dodatkowo, sama w sobie metoda nie nadaje się do tworzenia produktów o grubej ściance a niektóre tworzywa sztuczne nie są przeznaczone do wtryskiwania.

Formowanie próżniowe to kolejna metoda, która przegrywa rywalizację z rotomouldingiem

Formowanie próżniowe pod względem ceny plasuje się idealnie pomiędzy rotomouldingiem a formowaniem wtryskowym. I chociaż cenniki produkcji oraz materiału nie muszą tutaj stanowić przeszkody, to ciężko przejść obojętnie obok kolejnych ograniczeń. Zwłaszcza przy porównaniu bezpośrednim z formowaniem rotacyjnym. Chcąc wytwarzać próżniowo skomplikowane kształty należy liczyć się z ryzykiem utraty precyzji detali. Producenci tego typu maszyn ostrzegają też przed produkcją elementów o dużej grubości. Takie ścianki mogą okazać się na dłuższą metę chybionym rozwiązaniem. Zwłaszcza pod względem wytrzymałościowym.



Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
    Czuje się - ZADOWOLONY
    ZADOWOLONY
  • 0
    Czuje się - ZASKOCZONY
    ZASKOCZONY
  • 0
    Czuje się - POINFORMOWANY
    POINFORMOWANY
  • 0
    Czuje się - OBOJĘTNY
    OBOJĘTNY
  • 0
    Czuje się - SMUTNY
    SMUTNY
  • 0
    Czuje się - WKURZONY
    WKURZONY
  • 0
    Czuje się - BRAK SŁÓW
    BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2