ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Jak pozyskać fundusze na działania organizacji pozarządowych?

Informacje lokalneAktualnościInformacje z powiatu gnieźnieńskiego20 listopada 2023, 18:00   red. Karol Soberski802 odsłon
Jak pozyskać fundusze na działania organizacji pozarządowych?
 fot. Anna Dzionek

Dzisiaj w Stolicy eXperymentu w Gnieźnie odbyło się szkolenie dla organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Gniezna. Głównym tematem szkolenia były możliwości pozyskiwania funduszy na działania organizacji pozarządowych.

Prezydent Miasta Gniezna wspólnie z Miejską Radą Działalności Pożytku Publicznego Miasta Gniezna zaprosił dzisiaj przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Gniezna do udziału w bezpłatnym spotkaniu szkoleniowym. Odbyło się ono w Stolicy eXperymentu w Gnieźnie.

Szkolenie prowadziło dwóch doradców ze Stowarzyszenia Centrum PISOP (Poradnictwo, Informacje, Szkolenia, Organizacji Pozarządowych): Piotr Kotlarek i Paweł Wojciechowski.

Tematyka spotkania obejmowała: działalność odpłatna/nieodpłatna pożytku publicznego, źródła pozyskiwania środków zewnętrznych oraz tworzenie ofert na realizację zadań publicznych.

W szkoleniu, które trwało cztery godziny, uczestniczyło blisko 50 przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji działających na terenie Gniezna. Szkolenie podzielone było na dwie części: w pierwszej, teoretycznej omówiono możliwości pozyskiwania środków na działania organizacji, natomiast w drugiej części – warsztatowej – uczestnicy szkolenia pracowali nad ofertami na realizację zadań publicznych.

Uczestników szkolenia powitał Michał Powałowski, zastępca prezydenta Gniezna, Stanisław Dolaciński, przewodniczących Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Gniezna i Sylwia Jabłońska, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. W szkoleniu brał udział także Karol Soberski, przewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Gnieźnie, który reprezentował także Fundację Historyczną "Przywracamy Pamięć" z Gniezna.

Na koniec szkolenia, każdy z uczestników otrzymał certyfikat. Kolejne szkolenie już 1 grudnia.


Fot. (2x) A. Dzionek, (8x) K. Soberski, (8x) S. DolacińskiJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 124

 • 93
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 27
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3