ReklamaA-1ReklamaA1-2

Jak oszczędzić pieniądze na zakupie ubezpieczenia turystycznego?

Informacje lokalneAktualności14 sierpnia 2022, 9:00   red. - inf. prasowa883 odsłon
Jak oszczędzić pieniądze na zakupie ubezpieczenia turystycznego?
 fot. nadesłane

Podczas planowania wakacji budżet gra olbrzymią rolę. Na pewno cieszy Cię każda złotówka, zaoszczędzona dzięki znalezieniu tańszych biletów na samolot czy zarezerwowaniu z wyprzedzeniem hotelowego pokoju. Niestety, wiele osób próbuje oszczędzać na wakacjach, rezygnując z zakupu ubezpieczenia turystycznego. To błąd, który często okazuje się bardzo kosztowny. Do całej sprawy możesz podejść inaczej. Podpowiemy Ci jak zaoszczędzić pieniądze, kupując ubezpieczenie turystyczne online.

Kupno ubezpieczenia przez internet

By oszczędzić pieniądze na zakupie polisy turystycznej przede wszystkim warto poszukać jej w sieci. Internet zapewnia Ci najszerszy możliwy wybór ofert, więc łatwo dostosujesz ubezpieczenie do swoich potrzeb oraz posiadanego budżetu. Wygodnie porównasz poszczególne warianty – ich zakresy ochrony, wyłączenia i ceny. W sieci zaczynają się także Twoje pierwsze oszczędności. Nie musisz marnować czasu oraz paliwa na dojazdy do biur ubezpieczycieli podróży. Wystarczy kilka kliknięć, by mieć wszystkie interesujące oferty pod ręką.

Kupując ubezpieczenie turystyczne online możesz również łatwo znaleźć wiele promocji, rabatów i zniżek, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze. Za zapis do newslettera lub rejestrację w portalu ubezpieczyciela podróży często można np. obniżyć cenę polisy o 5-10%. Warto szukać i korzystać z takich okazji.

Dostosowanie ubezpieczenia do indywidualnych potrzeb

Niestety, bardzo często w ubezpieczeniach przepłacamy za rzeczy, które są nam nieprzydatne. Podróżując z małą walizką, skrywającą tylko kilka podstawowych ubrań i przedmiotów higieny osobistej, nie potrzebujesz ochrony bagażu z wysoką sumą ubezpieczenia. Przemyśl jak będzie wyglądała Twoja podróż. Zorientuj się ile kosztuje leczenie w kraju, do którego się wybierasz i jak daleko od miejsca pobytu są najbliższe placówki medyczne. Być może najwyższa suma ubezpieczenia w zakresie kosztów leczenia to również niepotrzebny wydatek – często wystarczy Ci podstawowy lub średni wariant. Zwróć również uwagę, czy polisa w cenie nie zawiera niepotrzebnych rozszerzeń.

Zakup z wyprzedzeniem i od sprawdzonej firmy

Biura podróży, organizatorzy wycieczek i linie lotnicze mogą oferować ubezpieczenie turystyczne online (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl), ale nie zawsze jest to opłacalne. Zazwyczaj o wiele lepszym wyborem będzie oferta dużych, znanych ubezpieczycieli podróży, którzy koncentrują się właśnie na tego typu działalności. Ze względu na specjalizację i skalę działania, są oni w stanie zaproponować najbardziej konkurencyjne oferty. Nie kupuj również polisy na ostatnią chwilę – w takim przypadku ograniczasz sobie możliwość wyboru i podejmujesz decyzje pod presją, co nie sprzyja oszczędnościom.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 118

 • 77
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 8
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 33
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3