ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Jak niedrogo podróżować po Europie?

AktualnościArtykuł promocyjny14 maja 2024, 11:45   red. - inf. prasowa955 odsłon
Jak niedrogo podróżować po Europie?
 fot. nadesłane

Podróżowanie po Europie nie musi rujnować domowego budżetu. Tanie linie lotnicze, niedrogie noclegi w prywatnych pokojach i hostelach oraz budżetowe knajpki znajdują się praktycznie w każdym większym, europejskim mieście. Dzięki temu nawet z mniej zasobnym portfelem można zobaczyć największe atrakcje Paryża, Rzymu, Bolonii, Pragi lub Wiednia. Oto sprawdzone wskazówki na tańsze podróże po całym Starym Kontynencie.

Korzystanie z tanich linii lotniczych

Aby zaoszczędzić na podróżach po Europie, warto korzystać z oferty tanich linii lotniczych. Ceny biletów do innych krajów zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Dzięki temu za mniej niż 100 złotych można lecieć do Paryża, Rzymu, bądź Brukseli. Najniższe ceny biletów obowiązują poza wysokim sezonem, czyli w okresie od listopada do końca marca. Z tego względu na tanie podróże warto wybierać terminy mniej popularne. Na południu Europy panują wtedy przyjemne temperatury, a liczba turystów jest na tyle niewielka, że do większości atrakcji można dostać się bez stania w długich kolejkach.

Tanie linie lotnicze a bagaż

W tanich liniach lotniczych w cenie biletu można zabrać bez dodatkowych opłat jedynie bagaż podręczny. Jego rozmiary są niewielkie, dlatego w celu uniknięcia problemów i kosztownych dopłat za nadbagaż powinno się dokładnie przemyśleć, co zabrać ze sobą w podróż. Dzięki temu uniknie się zbędnych kosztów. Jeśli chce się zabrać większą walizkę na wycieczkę objazdową po Europie, można korzystać z miejsc takich jak przechowalnia bagażu Budapeszt. Walizka pozostanie na lotnisku i zaczeka na powrót właściciela, który na dzień lub dwa wybrał się do innego miasta samolotem, a następnie wyrusza w dalszą podróż innym środkiem transportu. Podobnie działa przechowalnia bagażu Gdynia, gdy turyści chcą zwiedzić całe Trójmiasto.

Nocleg w hostelu

Dobrym sposobem na oszczędności na wyjazdach do różnych miast w Europie jest nocowanie w hostelach. Spanie w tanich wieloosobowych pokojach może wydawać się niebezpieczne, jednak w rzeczywistości przypomina współdzielenie kuszetki w pociągu. W hostelach w pokojach wieloosobowych obowiązują zwykle ograniczenia wiekowe - śpią w nich młodzi ludzie, a rodziny z dziećmi i osoby starsze zajmują oddzielne pokoje. Dzięki temu w jednym pokoju znajdują się osoby w podobnym wieku, przez większość dnia zwiedzające miasto i wracające do hostelu jedynie po to, by się umyć i wyspać. Dodatkowo w hostelu można zarezerwować pobyt nawet na jedną noc.

Korzystanie z transportu publicznego

Wynajęcie samochodu podczas wycieczki do innego miasta jest kuszące, jednak mało opłacalne pod względem finansowym. Auto na jedną dobę kosztuje co najmniej 80-100 zł, a do kosztów najmu dochodzi zakup paliwa. Dodatkowo w miastach takich jak Rzym lub Paryż trudno poruszać się samochodem ze względu na ciasne uliczki i korki. Korzystanie z transportu publicznego pozwala zatem nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale i skrócić czas przejazdu pomiędzy różnymi atrakcjami.

Restauracje poza głównymi ulicami

Wybierając miejsce do zjedzenia posiłku w korzystnej cenie, warto wybrać się nieco dalej od głównych szlaków turystycznych. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych za każdy obiad lub deser w kawiarni. Najdroższe restauracje znajdują się nieopodal najsłynniejszych atrakcji. Wystarczy przejść kilkadziesiąt metrów dalej, by zjeść smaczny posiłek bez przepłacania wyłącznie z powodu lokalizacji. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, gdzie jadają okoliczni mieszkańcy, gdyż jakość dań w takich miejscach jest wyższa niż w lokalach nastawionych wyłącznie na turystów.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 79

 • 49
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 5
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 25
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3