ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Jak być aktywnym przez cały rok? Propozycje dla osób pracujących przy biurku

AktualnościArtykuł promocyjny26 lutego 2024, 16:00   red. art. sponsorowany1344 odsłon0 Komentarzy
Jak być aktywnym przez cały rok? Propozycje dla osób pracujących przy biurku
 fot. nadesłane

W dzisiejszych czasach i szybkim tempie życia ciężko być ciągle aktywnym. Zwłaszcza, pracując przy biurku, okazuje się to wyzwaniem. Regularna aktywność fizyczna jest jednak kluczowa dla utrzymania zdrowia. Sprawdź, jak być aktywnym przez cały rok.

Systematyczne przerwy, dostosowane stanowisko i ćwiczenia w pracy

Jeśli będziesz zbyt dużo czasu spędzał w jednej pozycji przed biurkiem, z pewnością negatywnie odbije się to na twoim zdrowiu. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest planowanie regularnych przerw od pracy. Dzięki temu możesz być aktywnym przez cały rok. Wystarczy co godzinę zrobić przerwę na rozciąganie. Jeśli masz możliwość, zrób krótką gimnastykę albo przejdź się po biurze. Nie dość, że odciążysz mięśnie, to w dodatku zregenerujesz umysł. Nie zapomnij również o wygodnym obuwiu do pracy. Oferta Skechers i wiele innych bogate są w komfortowe dla stóp modele butów.

Nie zapominaj o podstawach, takich jak dobrze dostosowane stanowisko pracy. Dzięki niemu poprawisz swoje samopoczucie, ale też zmniejszysz napięcie mięśni. Stół i krzesło powinny stać na odpowiedniej wysokości. Monitor z kolei musi znajdować się na wysokości oczu. Możesz również wykonywać proste ćwiczenia w pracy. Wcale nie musisz odrywać się od komputera, jeśli nie masz takiej możliwości – lepszy taki ruch niż żaden. Nawet na krześle możesz podnosić nogi, spinać pośladki, napinać mięśnie brzucha czy rąk. To świetny i skuteczny sposób na aktywność dla pracujących przy biurku.

Co robić po pracy? Propozycje dla mało aktywnych

Praca przy biurku bywa demotywująca. Siedząc wiele godzin przed komputerem, po powrocie do domu często nic już się nie chce. Najchętniej położylibyśmy się do łóżka i resztę dnia przeleżeli. Tymczasem po powrocie z biura warto zainwestować czas w aktywność fizyczną. Nie musisz uprawiać ekstremalnych czy wyczerpujących sportów. Możesz postawić na to, co sprawia ci przyjemność. Spacer, joga, bieganie, a może trening siłowy? Każda aktywność może być świetnym sposobem na wzmocnienie mięśni, a także poprawę kondycji. Warto pamiętać o doborze odpowiednich akcesoriów na trening. Hummel w sklepie Sportano to jedno z wielu miejsc, gdzie znajdziesz m.in. torby treningowe czy buty. Wszystko zależy oczywiście od tego, jaką aktywność wybierzesz.

Zamiast leżeć po pracy przed telewizorem, wybierz aktywną formę rozrywki. Może zabierzesz znajomych na basen? A może wybierzesz się na dłuższy spacer z psem poza miasto? Jazda na rowerze również jest świetnym pomysłem na ruch i oderwanie się od codzienności. Czas spędzany na świeżym powietrzu pozwoli dotlenić mózg i nabrać dystansu do spraw codziennych. Nie zapominaj również o śnie – ma kluczowe znaczenie dla utrzymania aktywnego trybu życia. Powinieneś spać ok. 7-9 godzin dziennie, aby mieć energię zarówno do pracy, jak i na codzienną aktywność.

Ćwiczenie z aplikacją i szukanie aktywności sprawiającej przyjemność

Większość z nas korzysta ze smartfonów. Znajduje się tam całe nasze życie. Warto wykorzystać potencjał urządzenia i zainwestować np. w aplikację do ćwiczeń. Dzięki temu będziesz mógł wybrać dowolny trening, który będziesz mógł wykonać zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Dzięki aplikacjom treningowym można łatwo dopasować dowolną aktywność do planu dnia. Po pracy wystarczy odpalić wybraną aplikację i ćwiczyć według wskazówek. To świetny pomysł dla osób pracujących przy biurku – w ten sposób przez cały rok można być aktywnym.
Aby utrzymać motywację, należy od czasu do czasu zmienić ćwiczenia lub kolejność ich wykonywania. Różnorodność jest wskazana, jeśli nie chcesz się znudzić treningami. Koniecznie wypróbuj kilka form aktywności, aby je porównać i wprowadzić w życie nowe aktywności. Niech będzie to crossfit, taniec, jogging czy pole dance. Znajdź aktywność fizyczną, która naprawdę sprawi ci przyjemność.

Bycie aktywnym przez cały rok, zwłaszcza pracując przy biurku, bywa trudne. Nie jest jednak niemożliwe. Wystarczą drobne zmiany w codziennych nawykach, aby znacząco poprawić swoje zdrowie – nie tylko fizyczne, ale i psychiczne.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 38

 • 15
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 23
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3