ReklamaA1ReklamaA1-2

Iwona Wiśniewska nową dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Gminy Łubowo!

Informacje lokalneAktualnościKsiążki7 lutego 2024, 23:30   red. Karol Soberski3085 odsłon5 Komentarzy
Iwona Wiśniewska nową dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Gminy Łubowo!
Iwona Wiśniewska, nowa Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Gminy Łubowo -  fot. archiwum redakcji

O tym, że  Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury Gminy Łubowo będzie miała nowego dyrektora mówiło się już od blisko pół roku. Wówczas bowiem pojawiła się informacja, że dotychczasowa dyrektor Katarzyna Wielgosz nie będzie ubiegała się o kolejną kadencję. Jednakże wynik konkursu na szefa tej placówki, który został podany do publicznej wiadomości dzisiaj po godz. 15.00, jest dla wielu osób, szczególnie tych ze świata kultury, sporym zaskoczeniem. A nawet sensacją – jak twierdzą inni.

Dodajmy – nową dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Gminy Łubowo została Iwona Wiśniewska, od 25 lat związana z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie, gdzie kierowała Duża Galerią MOK-u. Prywatnie zaś jest żoną Piotra Wiśniewskiego, dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Nowy dyrektor wybrany!

W ogłoszeniu wyniku konkurs na dyrektora  Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Gminy Łubowo, ogłoszonym dzisiaj po godz. 15.00, czytamy: „Informujemy, że w wyniku zakończenia procedury naboru na w/w stanowisko została wybrana Pani Iwona Wiśniewska”

W uzasadnieniu czytamy: „Wstępnej ocenie poddano wymagania co do wykształcenia i stażu zawodowego, nie były one punktowane a jedynie oceniane czy kandydat spełnia wymogi określone w ogłoszeniu. Kandydaci spełniający wymogi określone w ogłoszeniu przystąpili do rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej wiedzę z zakresu znajomości spraw regulujących zagadnienia wymagana na stanowisku pracy  dyrektora  Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Gminy Łubowo.
Maksymalnie kandydat z rozmowy kwalifikacyjnej mógł uzyskać 10 punktów. Kandydat, który otrzymał największą ilość punktów to Iwona Wiśniewska”.

Zaskoczenie? Sensacja?

Iwona Wiśniewska to postać szeroko znana w gnieźnieńskim środowisku kulturalnym, od 25 lat związana z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie, gdzie kierowała Dużą Galerią MOK-u. Można śmiało powiedzieć, że była jedną z twarzy MOK-u, jednym z filarów funkcjonowania tej placówki.

Wielokrotnie nagradzana, a przez Czytelników portalu informacjelokalne.pl (poprzednik portalu Pojezierze24.pl) została nagrodzona tytułem „Człowieka Roku 2010” w kat. kultura-sztuka-nauka.

Iwona Wiśniewska jest bardzo ceniona przez środowisko kulturalne, nie tylko to związane z Gnieznem. – Przez ponad 25 lat swojej aktywności zorganizowała grubo ponad dwieście wystaw z szeroko rozumianego obszaru sztuk plastycznych. Od najbardziej profesjonalnych światowej rangi, żeby wspomnieć chociażby rysunki Picassa po liczne realizacje miejscowych twórców z tzw. ruchu amatorskiego – tak dzisiaj na swoim fanpagu, o działalności Iwony Wiśniewskiej, napisał Władysław Nielipiński, kulturoznawca, animator kultury, fotograf, człowiek-instytucja znany w całej Wielkopolsce.

Przez wielu MOK był kojarzony z Iwoną Wiśniewską, a Iwona była kojarzona z MOK-iem. Dlatego jej odejście z ośrodka kultury w Gnieźnie do Łubowa, dla wielu jest zaskoczeniem. - Iwona od wielu lat walczyła, by MOK miał wreszcie galerię z prawdziwego zdarzenia. I teraz, gdy po przebudowie placówki taka galeria powstała, Iwona odchodzi. Jest to dla mnie duże zaskoczenie – mówi osoba związana z gnieźnieńską kulturą.

Można do sprawy pochodzić w ten sposób, ale można też stwierdzić, że po 25 latach w jednej placówce, Iwona Wiśniewska, jak każda ambitna osoba, chce się dalej rozwijać i szukać nowych wyzwań, chce się spełniać w nowej roli i realizować swoje plany. Stąd jej start w konkursie na stanowisko dyrektora Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Gminy Łubowo.

Wyzwanie bardzo kuszące tym bardziej, że – o czym wiadomo od dawna – włodarz gminy Łubowo planuje zbudować nowoczesną placówkę kultury łączącą w sobie funkcje sportowe, rekreacyjne i kulturalne. I do kierowania takim obiektem potrzebna jest osoba sprawdzona, doświadczona, ale jednocześnie mające wizję.

Iwona Wiśniewska pracę na nowym stanowisku dyrektora Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Gminy Łubowo rozpocznie od 1 marca.

Iwonie życzymy powodzenia w nowej roli i samych sukcesów!

Dotychczasową dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łubowo była  Katarzyna Wielgosz, która to stanowisko pełniła od 1 marca 2019 roku. K. Wielgosz zastąpiła na stanowisku, odchodzącą wówczas na emeryturę Janinę Walczak. Warto wspomnieć, że Pani Janina była związana z Biblioteką 42 lata, opiekując się czytelnictwem w gminie Łubowo, dbając o aktualizację księgozbioru i prowadząc interesujące działania kulturalne.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 394

 • 74
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 147
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 87
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 70
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 9
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 7
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3