ReklamaA1 - baner

II Festiwal Historyczny przesunięty na marzec 2021 roku!

Z życia FundacjiAktualności14 października 2020, 15:30   red. (fh)1201 odsłon
II Festiwal Historyczny przesunięty na marzec 2021 roku!
Prelegenci i organizatorzy I edycji Festiwalu w 2019 roku - fot. Jerzy Andrzejewski

PRZYPOMINAMY O PRZENIESIENIU FESTIWALU! Karol Soberski, organizator II Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” i jego Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” – w porozumieniu z zarządzającym pałacem w Czerniejewie – podjął decyzję o przełożeniu II edycji Festiwalu z terminu 16-19 października 2020 roku na termin 19-22 marca 2021 roku.

– Zdaję sobie sprawę, że wielu miłośników historii czekało niecierpliwie na II edycję Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 16 do 19 października miał się odbyć w pałacu w Czerniejewie. Wynikało to z faktu, że ubiegłoroczna, pierwsza edycja Festiwalu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczestników a sam Festiwal stał się jednym z najciekawszych w Polsce. Jako organizator tego przedsięwzięcia także oczekiwałem dnia, w którym rozpocznie się to wielkie wydarzenia i będziemy mogli posłuchać wielu ciekawych prelekcji – mówi Karol Soberski, organizator Festiwalu i prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”.

– Przez długi czas miałem nadzieję, że sytuacje epidemiologiczna w Polsce pozwoli na spokojną organizację Festiwalu, który w 2019 roku zgromadził 2,5 tysiąca uczestników, a w tym roku zapowiadało się równie wielu miłośników historii z różnych stron Polski. Niestety, sytuacja związana z koronawirusem, nie pozwala na bezpieczne przeprowadzenie tak dużego wydarzenia. Dlatego, biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo uczestników Festiwalu, podjąłem decyzję, po konsultacji z zarządzającym pałacem w Czerniejewie o przełożeniu II edycji Festiwalu Historycznego na miesiąc marzec 2021 roku – dodaje.

Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za zaistniałą sytuację, na którą nie mamy jednak żadnego wpływu.

II Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci” z terminu 16-19 października 2020 roku zostaje przełożony na termin 19-22 marca 2021 r.

Organizatorzy planują, by godziny prelekcji i wszystkie inne punkty programu Festiwalu pozostały bez zmian. Ostateczny program zostanie opublikowany w grudniu tego roku.

Zakupione wejściówki są cały czas ważne na termin 19-22 marca 2021 r.

Jeśli ktoś zakupił wejściówkę, a nie może przybyć w tym terminie, prosimy o kontakt na maila: festiwal@fundacjahistoryczna.pl – pieniądze zostaną zwrócone.

Wkrótce więcej informacji w sprawie programu przyszłorocznego Festiwalu już wkrótce.


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 - baner
ReklamaA2 - baner