ReklamaA1-2ReklamaA1-3

I Festiwal Podróżniczy „Za zakrętem” już w 2024 roku!

12 listopada 2023, 11:300 Komentarzy   red. Aleksandra Soberska3894 odsłon fot. Karol Soberski

Świat jest ciekawy, Polska coraz ciekawsza, ale Pojezierze Gnieźnieńskie najpiękniejsze, bardzo tajemnicze i urokliwe! Dlatego należy się chwalić naszym regionem! Stąd pomysł, by w 2024 roku zorganizować w naszym regionie dwudniowy I Festiwal Podróżniczy „Za zakrętem” promujący walory Pojezierza Gnieźnieńskiego! W trakcie Festiwalu zabierzemy naszych uczestników w podróż po najdalszych zakątkach Pojezierza, po najciekawszych miejscach tego regionu, ale też na spotkania z podróżnikami, wędrowcami, pisarzami i twórcami filmów oraz programów turystycznych.

I Festiwal Podróżniczy „Za zakrętem” ma na celu promocję wyjazdów i wypoczynku na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Chcemy pokazać, że turystyka nie oznacza tylko dalekich wyjazdów, ale przede wszystkim jest możliwością poznawania lokalnych atrakcji: nieznanych a pięknych, nieodkrytych a fascynujących. Chcemy pokazać, że tuż za zakrętem na Pojezierzu Gnieźnieńskim mamy zabytki i miejsca, których inni mogą nam pozazdrościć... I można do nich dotrzeć w zaledwie kilka godzin.

Coraz modniejsze jest zwiedzanie naszej „małej Ojczyzny” i takim turystom ma służyć nasz Festiwal. Chcemy przede wszystkim pokazywać te miejsca, często bardzo ciekawe, o których nie zawsze znajdziemy informacje w przewodnikach. Na Festiwalu zamierzamy pokazywać najpiękniejsze i najbardziej intrygujące zakątki Pojezierza Gnieźnieńskiego. Nie zabraknie też propozycji na ciekawe wycieczki, na weekendy, czy wakacje.

Chcemy pokazywać nie tylko atrakcje turystyczne, miejsca warto odwiedzenia, ale także tajemnice związane z wieloma powiatami Pojezierza Gnieźnieńskiego.

– Festiwal, a szczególnie głośne nazwiska prelegentów i gości naszej imprezy, są gwarancją, że do miasta w którym odbędzie się nasze przedsięwzięcie, przyjedzie kilka tysięcy turystów z całej Polski A tym samym zachwycą się pięknem Pojezierza Gnieźnieńskiego – mówi Karol Soberski, pomysłodawca I Festiwalu Podróżniczego „Za zakrętem”.

Gdzie odbędzie się Festiwal? Decyzja o lokalizacji Festiwalu zostanie podjęta na początku przyszłego roku. – Wysłaliśmy zapytania do kilku hoteli, centrów konferencyjnych i zespołów pałacowo-parkowych. Po otrzymaniu ofert, podejmiemy decyzję – dodaje K. Soberski i zaznacza, że I Festiwal Podróżniczy „Za zakrętem” będzie swego rodzaju kontynuacją dwóch Piastowskich Festiwali Wodnych, które w 2012 i 2013 roku odbyły się nad jeziorem w Kłecku i na Borzatwi.

W programie Festiwalu, oprócz spotkań z podróżnikami, twórcami i pisarzami, będzie też m.in. Kiermasz Książki Turystycznej, koncert w klimatach piosenki turystycznej oraz promocja regionalnej kuchni i potraw, czyli turystyka kulinarna. – Mamy jeszcze kilka innych pomysłów, o których już wkrótce poinformujemy – zaznacza pomysłodawca Festiwalu.

Warto też zaznaczyć, że K. Soberski jest pomysłodawcą I Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który w 2019 r. odbył się w pałacu w Czerniejewie, druga edycja odbyła się w 2021 r. w Gnieźnie, trzecia w 2023 r. w Janowcu Wielkopolskim, a czwarta, tegoroczna odbyła się 23 i 24 września ponownie w pałacu w Czerniejewie pod szyldem I Międzynarodowa Konferencja „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”.

Już dzisiaj zapraszamy na I Festiwal Podróżniczy „Za zakrętem”, Festiwal który będzie inspirujący i ciekawy, bo warto na turystycznym szlaku opowiadać historie, które razem będziemy odkrywać!

Więcej szczegółów na temat programu Festiwalu już wkrótce.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 135

 • 101
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 29
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3