ReklamaA1-3

I Festiwal Podróżniczy „Za zakrętem” już jesienią 2022 roku!

Informacje lokalneAktualności4 stycznia 2022, 11:45   red. Arkadiusz Gaca2017 odsłon0 Komentarzy
I Festiwal Podróżniczy „Za zakrętem” już jesienią 2022 roku!
 fot. Karol Soberski

Świat jest ciekawy, ale Polska jest coraz ciekawsza i piękniejsza, coraz bardziej tajemnicza i urokliwa! Dlatego należy się chwalić naszym pięknym krajem! Stąd pomysł, by jesienią tego roku zorganizować w naszym regionie dwudniowy I Festiwal Podróżniczy „Za zakrętem”! W trakcie Festiwalu zabierzemy naszych uczestników w podróż po najdalszych zakątkach Polski, po najciekawszych miejscach w Polsce, ale też na spotkania z podróżnikami, wędrowcami, pisarzami i twórcami filmów oraz programów turystycznych.

I Festiwal Podróżniczy „Za zakrętem” ma na celu promocję wyjazdów i wypoczynku w Polsce. Chcemy pokazać, że turystyka nie oznacza tylko dalekich wyjazdów, ale przede wszystkim jest możliwością poznawania lokalnych atrakcji: nieznanych a pięknych, nieodkrytych a fascynujących. Chcemy pokazać, że tuż za zakrętem mamy zabytki i miejsca, których inni mogą nam pozazdrościć... I można do nich dotrzeć w zaledwie kilka godzin.

Coraz modniejsze jest zwiedzanie naszej „małej Ojczyzny” (szczególnie w dobie koronawirusa) i takim turystom ma służyć nasz Festiwal. Chcemy przede wszystkim pokazywać te miejsca, często bardzo ciekawe, o których nie zawsze znajdziemy informacje w przewodnikach. Na Festiwalu zamierzamy pokazywać najpiękniejsze i najbardziej intrygujące zakątki Polski. Nie zabraknie też propozycji na ciekawe wycieczki, na weekendy, czy wakacje.

I w ten właśnie sposób chcemy prezentować i promować walory turystyczne Polski na naszym Festiwalu. Chcemy pokazywać nie tylko atrakcje turystyczne, miejsca warto odwiedzenia, ale także tajemnice związane z wieloma regionami Polski.

– Poprzez Festiwal Podróżniczy chcemy także wesprzeć branże gastronomiczno-hotelarską, która bardzo mocno ucierpiała na skutek pandemii. Festiwal, a szczególnie głośne nazwiska prelegentów i gości naszej imprezy, są gwarancją, że do miasta w którym odbędzie się nasze przedsięwzięcie, przyjedzie kilka tysięcy turystów, którzy muszą gdzieś zjeść i przenocować. I moim zdaniem to jest wymierna pomoc dla restauratorów i hotelarzy – mówi Karol Soberski, pomysłodawca I Festiwalu Podróżniczego „Za zakrętem”.

Gdzie odbędzie się Festiwal? Decyzja o lokalizacji Festiwalu zostanie podjęta w czerwcu tego roku. – Wysłaliśmy zapytania do kilku hoteli, centrów konferencyjnych i zespołów pałacowo-parkowych. Po otrzymaniu ofert, podejmiemy decyzję – dodaje K. Soberski i zaznacza, że I Festiwal Podróżniczy „Za zakrętem” będzie swego rodzaju kontynuacją dwóch Piastowskich Festiwali Wodnych, które w 2012 i 2013 roku odbyły się nad jeziorem w Kłecku i na Borzatwi.

W programie Festiwalu, oprócz spotkań z podróżnikami, twórcami i pisarzami, będzie też m.in. Kiermasz Książki Turystycznej, koncert w klimatach piosenki turystycznej oraz promocja regionalnej kuchni i potraw, czyli turystyka kulinarna. – Mamy jeszcze kilka innych pomysłów, o których już wkrótce poinformujemy – zaznacza pomysłodawca Festiwalu.

Warto też zaznaczyć, że K. Soberski jest pomysłodawcą I Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który w 2019 r. odbył się w pałacu w Czerniejewie, a jego druga edycja odbyła się w 2021 r. w Gnieźnie.

Już dzisiaj zapraszamy na I Festiwal Podróżniczy „Za zakrętem”, Festiwal który będzie inspirujący i ciekawy,  bo warto na turystycznym szlaku opowiadać historie, które razem będziemy odkrywać!

Więcej szczegółów na temat programu Festiwalu już wkrótce.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 131

 • 98
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 28
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2