ReklamaA1ReklamaA1-2

Hulajnogi Lime w Gnieźnie. Mieszkańcy zyskują nową, wygodną formę transportu

Informacje lokalneArtykuł promocyjny11 maja 2022, 12:30   red. - inf. prasowa715 odsłon
Hulajnogi Lime w Gnieźnie. Mieszkańcy zyskują nową, wygodną formę transportu
 fot. nadesłane

Od 6 maja tego roku, mieszkanki i mieszkańcy Gniezna zyskali nową opcję poruszania się po mieście. Na ulicach pojawiły się elektryczne hulajnogi firmy Lime, która jest jedną z największych i najdłużej funkcjonujących firm na rynku polskim. Hulajnogi, którymi już od piątku można się poruszać po mieście, to sprawdzona konstrukcja, charakteryzująca się niezwykłą stabilnością oraz niską wagą. Dzięki czemu można cieszyć się jazdą każdego dnia. Poza tym, co jest niezwykle ważne, używając tej bardzo wygodnej formy transportu redukujemy liczbę podróży samochodami, pozwalając tym samym naszej planecie odpocząć.

Aby skorzystać z hulajnóg, należy pobrać aplikację Lime na telefon z systemem Android bądź iOS, a następnie zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR.

Edukacja i Bezpieczeństwo

Lime przykłada dużą uwagę do bezpieczeństwa i edukacji użytkowników. Już sama aplikacja zapewnia podstawowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przewodnik użytkownika hulajnogi. Jednak dla wszystkich chcących skorzystać z naszych pojazdów przypominamy 5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

 • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
 • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
 • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
 • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
 • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.

Wszelką potrzebną pomoc, która jest dostępna 24/7, można zgłaszać za pośrednictwem aplikacji.

Lime na START!

Na start Lime przygotował dla Was promocję! Z kodem CZESCGNIEZNO nowi użytkownicy otrzymają za darmo 10-minutowy przejazd (kod ważny do 20 maja, bądź wyczerpania limitu).

Dodatkowe informacje o Lime

Lime to największa na świecie firma zajmująca się współdzieleniem pojazdów elektrycznych. W Polsce hulajnogi Lime dostępne są już w ponad 20 miastach, służąc ich mieszkańcom i wpisując w codzienność ruchu miejskiego

Firma, poza tym, że mocno stawia na działania edukacyjne mające na celu bezpieczeństwo  użytkowników, wspiera także inicjatywy, które służą lokalnym społecznościom. Stworzony w tym celu program LimeHero odpowiada na te potrzeby. Poprzez LimeHero użytkownicy hulajnóg mogą wartość swojego przejazdu dedykować konkretnym działaniom, w które angażuje się firma. Więcej informacji o bieżących akcjach wspieranych przez Lime dostępne jest w aplikacji Lime.Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 145

 • 102
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 20
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 23
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3ReklamaB4