ReklamaA1

„Historyczne Konfrontacje”: Największa kradzież przedwojennego Gniezna...

Z życia FundacjiAktualności9 czerwca 2021, 16:00   red. Aleksandra Soberska1654 odsłon
„Historyczne Konfrontacje”: Największa kradzież przedwojennego Gniezna...
 fot. Włodzimierz Biront

Ostatnim akcentem odbywających się w miniony weekend w Gnieźnie „Historycznych Konfrontacji” była możliwość poznania atrakcji i zwiedzanie Gniezna z przewodnikiem. Po Pierwszej Stolicy Polski oprowadził uczestników Konfrontacji licencjonowany przewodnik turystyczny Rafał Jurke. Temat przewodni zwiedzania brzmiał „Największa kradzież przedwojennego Gniezna i inne pomniejsze kryminałki”.

„Historyczne Konfrontacje” to nie tylko dwa dni prelekcji, kiermasz książek i warsztaty dla dzieci oraz młodzieży. To także była możliwość poznania Gniezna z przewodnikiem.

Zwiedzanie Gniezna odbyło się w niedzielę, 6 czerwca. Start odbył się o godz. 10.00 przy Centrum Kultury „Scena to dziwna” przy ul. Roosevelta 42. Przewodnikiem był Rafał Jurke, który oprowadził turystów autorską trasą zatytułowaną „Największa kradzież przedwojennego Gniezna i inne pomniejsze kryminałki”.

Rafał Jurke - kulturoznawca, licencjonowany przewodnik turystyczny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Współinicjator opracowania autorskich tras turystycznych po Gnieźnie m.in. trasy pt. Kryminalne Gniezno. Autor wystawy poświęconej okupacyjnym realiom w trakcie II wojny światowej w Gnieźnie. Pomysłodawca i twórca internetowej wyszukiwarki grobów zagrożonych likwidacją i grobów osób zasłużonych dla lokalnej społeczności. Autor niezwykłej książki „Kryminalne Gniezno” wydanej w 2020 roku.


Fot. Włodzimierz BirontJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 196

 • 158
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 38
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3