ReklamaA1ReklamaA1-2ReklamaA1-3

„Gnieźnieński Wirtualny Muzyczny Młyn”

AktualnościInformacje z powiatu gnieźnieńskiego29 listopada 2021, 13:45   red. - inf. prasowa778 odsłon
„Gnieźnieński Wirtualny Muzyczny Młyn”
 fot. nadesłane

Fundacja Tornister Młode Mediaoddała wczoraj do użytku internautom najnowszą aplikację „Gnieźnieński Wirtualny Muzyczny Młyn”. W XIX-wiecznym polskim młynie osadziliśmy punkty, które powiązane są z gnieźnieńską muzyką. Znaleźli się tam, naszym zdaniem, osobowości i zjawiska muzyczne jakie istniały (istnieją) w Gnieźnie. Od Mateusza Zwierzchowskiego - kompozytora dużych dzieł muzycznych, po Siksę, „bestię, która w każdej chwili może się obudzić". Projekt sfinansowany z budżetu Gniezna, bardzo nowatorski, interaktywny, w technologii stron 3D, rozszerzonej rzeczywistości (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR).

Podczas warsztatów, młodzi ludzie pod okiem Fundacji Tornister pokonywali trudności techniczne i tworzyli wirtualną przestrzeń. Działanie skierowane jest do bardzo szerokiej grupy odbiorców, wszystkich którzy z domu, na swoich komputerach, tabletach czy smartfonach chcieliby przenieść się wirtualnie i trójwymiarowo do przestrzeni muzycznej dawnego lub dzisiejszego Gniezna.

W wielu punktach przestrzeni młyna widz będzie miał możliwość rozszerzyć swoją wiedzę o dodane multimedialne treści. Kierujemy to szczególnie do ludzi młodych którym zaawansowane technologie pomagają w zdobywaniu wiedzy, a przez to w nowatorski sposób wzbogacą ofertę kulturalną Gniezna w sieci internetowej. Jest to szczególnie ważne, w trudnym czasie pandemii, gdy jesteśmy ograniczeni społecznie.

Również chcemy z projektem trafić do nauczycieli i uczniów szkół, by uatrakcyjnić lekcję muzyki. Młody człowiek wykorzysta swój smartfon z naszą aplikacją na lekcji. Nauczyciel zaś w atrakcyjnej formie zapozna uczniów o świecie muzycznym Gniezna. Również ta forma edukacji jest preferowana dziś, w czasach pandemii i edukacji zdalnej.

Technologia VR i umieszczenie treści w chmurze danych to doskonały sposób na lekkość mediów i możliwość łatwego przekazywania sobie treści. Celem projektu jest wspieranie procesów edukacyjnych dorosłych oraz dzieci i młodzieży w dziedzinie kultury i sztuki, a owe działanie będzie o szczególnym znaczeniu dla rozpowszechnienia kultury i sztuki Miasta Gniezna. Realizacja zadania przyczyni się do zaspokojenia potrzeb społeczności lokalnej w zakresie łatwiejszego dostępu do kultury oraz integracji społeczności lokalnej, również osób wykluczonych ruchowo.

Link do prezentacji: https://my.treedis.com/tour/mill



Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 126

  • 62
    Czuje się - ZADOWOLONY
    ZADOWOLONY
  • 7
    Czuje się - ZASKOCZONY
    ZASKOCZONY
  • 57
    Czuje się - POINFORMOWANY
    POINFORMOWANY
  • 0
    Czuje się - OBOJĘTNY
    OBOJĘTNY
  • 0
    Czuje się - SMUTNY
    SMUTNY
  • 0
    Czuje się - WKURZONY
    WKURZONY
  • 0
    Czuje się - BRAK SŁÓW
    BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
Reklama
Najlepsze maszyny online z blikiem