ReklamaA1ReklamaA1-2

Gmina Łubowo zbuduje drogę w Fałkowie

Informacje lokalneBiznes - Inwestycje14 lipca 2021, 8:00   red. Karol Soberski/inf. prasowa792 odsłon
Gmina Łubowo zbuduje drogę w Fałkowie
 fot. UG Łubowo

W Domu Kultury w Łubowie odbyło się podpisanie umów z samorządami w ramach Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg oraz programu Senior+. W gronie samorządów znalazła się Gmina Łubowo.

Całkowita wartość projektu Gminy Łubowo pn. „Budowa drogi gminnej dz. 51/11 w Fałkowie, gmina Łubowo” wynosiła 404.723,32. Otrzymane dofinansowanie to 192.350,54 zł.

Przedmiotem projektu jest budowa drogi długości 244 m o nawierzchni bitumicznej o szerokości 4,5 m z obustronnym chodnikiem (z lewej 188m, z prawej 76m). Przewidziano odtworzenie rowów prawostronnych a także budowę dwóch przejść dla pieszych z aktywnym oznakowaniem i oświetleniem. Dzięki wskazanym rozwiązaniom zwiększy się bezpieczeństwo uczestników ruchu - w szczególności tych niechronionych, którzy udają się na dworzec kolejowy, do którego bezpośrednio prowadzi droga. Dwa oświetlone przejścia dla pieszych z aktywnym oznakowanie ostrzegawczym zaprojektowano w miejscach pozwalających na bezpieczne przemieszczanie się strumienia przechodniów.

Sygnatariuszem umów po stronie Województwa Wielkopolskiego był Wojewoda Wielkopolski -  Michał Zieliński. Obecny był również poseł Zbigniew Dolata, gospodarz Gminy - Andrzej Łozowski oraz przedstawiciele kilkunastu gmin i powiatu z województwa wielkopolskiego.


Fot. UG ŁubowoJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 146

 • 68
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 6
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 63
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 7
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3
ReklamaA2