ReklamaA1 - baner

Gmina Kleszczewo zrewitalizuje miejscowości Komorniki i Nagradowice

Ekspresowo S5Aktualności19 października 2020, 16:00   red. Karol Soberski/inf. prasowa457 odsłon
Gmina Kleszczewo zrewitalizuje miejscowości Komorniki i Nagradowice
Marszałek Marek Woźniak (z prawej) i wójt Bogdan Kemnitz - fot. UMWW w Poznaniu

Marszałek Marek Woźniak podpisał z Bogdanem Kemnitzem, wójtem gminy Kleszczewa umowę na dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) inwestycji związanych z rewitalizacją przestrzeni na terenie miejscowości Komorniki i Nagradowice.

- To bardzo ciekawy projekt, który z pewnością zmieni jakość życia mieszkańców gminy Kleszczewo. Taki właśnie cel przyświeca projektom rewitalizacyjnym w regionie, które dofinansowujemy w ramach konkursu unijnego „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych”. Niektóre z nich są jeszcze w trakcie realizacji, inne są już zakończone i niewątpliwie przyniosą dobre rezultaty - mówi marszałek Marek Woźniak.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał dofinansowanie unijne w wysokości ponad 4 mln zł Gminie Kleszczewo na projekt pn. „Włączenie społeczne mieszkańców Gminy Kleszczewo poprzez rewitalizację miejscowości Komorniki oraz Nagradowice”. Projekt realizowany będzie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Pomagam” oraz z Wielobranżową Spółdzielnią Socjalną „EMA”.

Inwestycje, które zaplanowano w ramach projektu wpisują się w zakres działań ujętych w Programie Rewitalizacji dla Gminy Kleszczewo. - Będzie to między innymi modernizacja świetlicy wiejskiej w Komornikach, budowa świetlicy wiejskiej w Nagradowicach, rekultywacja stawu w Komornikach i zagospodarowanie jego najbliższego otoczenia oraz rewitalizacja parku w Komornikach - mówi wójt Bogdan Kemnitz. - Bardzo liczę na to, że inwestycje te szczęśliwie sfinalizujemy i będą one dobrze służyć mieszkańcom naszej gminy – dodaje.


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaC1 - baner

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - banerReklamaB3 - baner
ReklamaA2 - baner