ReklamaA1ReklamaA1-2ReklamaA1-3

„Głębokie. Tropami tajemnic” – trwa przedsprzedaż książki! Ostatni dzień!

HistoriaAktualnościKsiążki08:00   red. Arkadiusz Gaca3108 odsłon
„Głębokie. Tropami tajemnic” – trwa przedsprzedaż książki! Ostatni dzień!
 fot. Media Lokalne

Tajna broń testowana przez Niemców pod Gnieznem w czasie II wojny światowej! Czy kilka tysięcy srebrnych monet z czasów Mieszka III, znalezionych w Głębokiem w październiku 1872 r., to wszystko, co skrywała ta niezwykła ziemia? A może to zaledwie część odnalezionego skarbu? Przed nami zagadkowe wydarzenia z okresu II wojny światowej rozgrywające się na terenie gminy Kiszkowo! Jaki mają one związek ze srebrnymi monetami? 16 lipca 1911 r. we dworze w Głębokiem dochodzi do tragicznej śmierci pokojówki. Dlaczego zginęła? Jakie sekrety skrywał dwór w Głębokiem, który spłonął 4 marca 1914 r.? Czy odpowiedź na te pytania odnajdziemy w jego zasypanych piwnicach? Na przełomie lat 20. i 30. XX wieku w Głębokiem pojawia się tajemnicza roślina sprowadzona z Taszkientu. Czemu miała ona służyć? Dlaczego w lutym 1945 r. radzieckie samoloty lądowały na polach pod Głębokiem? Czego szukali żołnierze Armii Czerwonej? Jaki jest wspólny mianownik tych wydarzeń?

Wszystko wskazuje na to, że mamy przed sobą dobrą powieść kryminalną. Tymczasem to wszystko wydarzyło się naprawdę w małej wiosce, zamieszkiwanej zaledwie przez kilkudziesięciu mieszkańców!

To są fakty historyczne, o których opowie nam nowa książka Karola Soberskiego pt. „Głębokie. Tropami tajemnic”. Premiera książki w grudniu 2024 roku!

„Głębokie. Tropami tajemnic” – trwa przedsprzedaż książki

Karol Soberski pracuje obecnie nad kilkoma książkami. Jedną z nich będzie książka zupełnie inna niż wszystkie dotychczasowe! Książka ta odmieni spojrzenie na historią naszego regionu! Książka, w której opowie o wydarzeniach dotychczas nieznanych! Książka w której znajdą się niepublikowane nigdy wcześniej zdjęcia m.in. z II wojny światowej, pozyskane od potomków niemieckiego oficera służącego w naszym regionie!

„Głębokie. Tropami tajemnic” – takiej książki na rynku wydawniczym jeszcze nie było! Premiera książki odbędzie się na początku 2025 roku w Głębokiem. Ale już dzisiaj zachęcamy do zakupu książki w przedsprzedaży!

Cena książki w przedsprzedaży tylko 50 zł! Przedsprzedaż trwa do 28 grudnia! Książka będzie wysyłana w dniu premiery. Po tym terminie książkę będzie można kupić ale w wyższej cenie!

Przedsprzedaż jest prowadzona w Sklepie na stronie Instytutu Literackiego - tutaj

O autorze

Karol Soberski (www.soberski.pl), pisarz, dziennikarz, dokumentalista, badacz lokalnej historii, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl i prezes Instytutu Literackiego im. Marii i Franciszka Rubaszewskich. Urodził się w XIX-wiecznym pałacu w Popowie Ignacewie i pewnie dlatego od 20 lat odkrywa tajemnice ziemiaństwa, pałaców i dworów oraz sekrety II wojny światowej w Wielkopolsce, na Kujawach i Pałukach.

Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach, o ziemiaństwie i II wojnie światowej na pograniczu Wielkopolski, Kujaw i Pałuk.

„Głębokie. Tropami tajemnic” to kolejna, dziewiąta już książka Karola Soberskiego o historii, zagadkach, tajemnicach i skarbach pogranicza Wielkopolski i Kujaw… Jedyna taka pozycja w regionie.

Wcześniej ukazały się następujące tytuły: „Skarb Dziedzica. Nieznane wydarzenia z pogranicza Wielkopolski i Pałuk (2016), „Zapomniana zbrodnia. Mroczna tajemnica szpitala Dziekanka(2017), „Tajemniczy Pałac Zakrzewo. Skarby- sekrety - legendy(2017), „Złoto Dziedzica. Tropem skarbów z Popowa Ignacewa do Drawska Pomorskiego (2018), „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” (2019), „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber – ziemianin, marszand, celebryta” (2021), „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno” (2024) oraz „Zapomniana zbrodnia - wyd. II, rozszerzone(2024)

K. Soberski jest też współautorem monografii pt. „Medycyna na usługach systemu eksterminacji ludności w Trzeciej Rzeszy i na terenach okupowanej Polski” (2011) oraz autorem przewodników turystycznych: „Spacerem po Kłecku” (2011), „Gmina Niechanowo” (2013) i „Uroki Gminy Mieleszyn” (2015) oraz współautorem folderów turystycznych wydanych przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie z cyklu „Tu powstała Polska” (2012).
Więcej o jego działalności tutaj



Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 153

  • 95
    Czuje się - ZADOWOLONY
    ZADOWOLONY
  • 13
    Czuje się - ZASKOCZONY
    ZASKOCZONY
  • 44
    Czuje się - POINFORMOWANY
    POINFORMOWANY
  • 0
    Czuje się - OBOJĘTNY
    OBOJĘTNY
  • 0
    Czuje się - SMUTNY
    SMUTNY
  • 0
    Czuje się - WKURZONY
    WKURZONY
  • 1
    Czuje się - BRAK SŁÓW
    BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
Reklama
Najlepsze maszyny online z blikiem