ReklamaA1-2ReklamaA1-3

Gabinet stomatologiczny w Zdziechowie funkcjonuje już rok!

Informacje lokalneAktualnościInformacje z powiatu gnieźnieńskiego21 marca 2023, 7:00   red. - inf. prasowa1181 odsłon
Gabinet stomatologiczny w Zdziechowie funkcjonuje już rok!
 fot. Gmina Gniezno

Pierwszy rok działalności ma za sobą gabinet stomatologiczny mieszczący się w Szkole Podstawowej w Zdziechowie w Gminie Gniezno. Przez rok  w gabinecie odbyły się 1422 wizyty stomatologiczne. W większości czyli około 80% były one związane z profilaktyką, pozostałe 20% to leczenie połączone z profilaktyką.

Inicjatywa stworzenia takiego miejsca pojawiła się jeszcze w 2020r., a w powstanie gabinetu zaangażowała się mieszkanka Zdziechowy, Wioleta Giczewska. Wszystko zaczęło się od szybkiej decyzji gminy przekazania pomieszczenia w nowym budynku administracyjno-oświatowym  na potrzeby gabinetu stomatologicznego. Następnie zadbano  formalnie i sprzętowo aby pomieszczenie stało się prawdziwym gabinetem stomatologicznym. Blisko dwa lata starań zakończone sukcesem.

- Gabinet stomatologiczny cieszy się dużym powodzeniem, bez wątpienia to  niezwykle ważna i potrzebna usługa dla naszych młodych mieszkańców. W ciągu jednego dnia dentysta przyjmuje średnio 10 pacjentów. Wykonywane  jest badanie jamy ustnej głównie w ramach profilaktyki, równocześnie  przeprowadzony jest instruktaż dbania o zęby, ich szczotkowania. Wykonywane jest także lakierowanie zębów czy usuwanie kamienia. Pacjent otrzymuje również informacje na temat planu leczenia zębów, a następnie dentysta go przeprowadza. Czyli od diagnozy poprzez profilaktykę po leczenie – mówi Maria Suplicka, wójt gminy Gniezno.

Stomatolog dostępny jest dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, zamieszkałych na terenie Gminy Gniezno. Gabinet czynny jest dwa dni w tygodniu: we wtorki i piątki. Zapisywać się można telefonicznie  od poniedziałku do piątku od 8:00 – 15:00 pod nr telefonu 690-122-882.

Warto dodać, że większość zabiegów przeprowadzana jest w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Rodzice bardzo chętnie korzystają z usług gabinetu dentystycznego, a dzieci bez najmniejszego strachu udają się na wizytę do zaprzyjaźnionego stomatologa. W takich warunkach nietrudno o zdrowy uśmiech.


Fot. Gmina GnieznoJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 155

 • 64
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 7
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 84
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA3