ReklamaA1

Fundacja Historyczna wzięła udział w Zlocie pod Chojnicami!

Z życia FundacjiHistoria28 sierpnia 2023, 19:00   red. Karol Soberski1079 odsłon
Fundacja Historyczna wzięła udział w Zlocie pod Chojnicami!
 fot. Rafał Mielcarski

Członkowie Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” wzięli udział – w miniony weekend – w I Zlocie pod Chojnicami w poszukiwaniu bitwy z 1454 roku. Celem Zlotu było odnalezienie pamiątek związanych ze wspomnianą bitwą. W Zlocie, którego organizatorem było Międzywojewódzkie Stowarzyszenie Detektorystyczno-Eksploracyjne „Unia”, wzięło udział ponad 150 poszukiwaczy z całej Polski.

W miniony weekend odbył się I Zlot pod Chojnicami w poszukiwaniu bitwy z 1454 roku. W tym spotkaniu miłośników historii wzięła także udział delegacja  Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć: Maciej Ranke, Arek Milewski i Rafał Mielcarski. Celem Zlotu było odnalezienie pamiątek związanych ze wspomnianą bitwą.

– Podczas pierwszego zlotu pod Chojnicami w dniach 25-27 sierpnia uczestniczyliśmy w poszukiwaniach artefaktów po historycznej bitwie z 1454 roku – mówi Maciej Ranke i dodaje, że oprócz całodniowych eksploracji pola bitwy, były także inne atrakcje. I dodaje: – Jeśli chodzi o przygotowanie zlotu to Międzywojewódzkie Stowarzyszenie Detektorystyczno-Eksploracyjne „Unia” zrobiło kawał dobrej roboty.

Oprócz poszukiwań pamiątek po bitwie, było m.in. ognisko i taneczna muzyka do białego rana. Nie zabrakło też losowania atrakcyjnych nagród, które mogli wygrać wszyscy uczestnicy, a nie tylko ci, którzy coś znaleźli. – Nagrody były naprawdę na wysokim poziomie. Były to trzy wykrywacze, dwa PinPointery, plecaki, saperki, czy torby zrzutowe, nie licząc breloczków, długopisów oraz wielu innych nagród – podkreśla.

Jak zaznaczają członkowie Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, Zlot zorganizowany został pod każdym względem na „5+”.


Fot. M. Ranke, A. Milewski, R. MielcarskiJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 148

 • 91
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 8
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 47
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3