ReklamaA1

Fundacja Historyczna wyjeżdża na Zamek Czocha

Informacje lokalneZ życia Fundacji9 listopada 2021, 13:00   red. Aleksandra Soberska1012 odsłon
Fundacja Historyczna wyjeżdża na Zamek Czocha
 fot. Karol Soberski

W Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie spotkali się członkowie Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, którzy od 19 do 21 listopada wezmą udział w zjeździe miłośników historii pod hasłem „Tajny Zamek Czocha. Historia, która nigdy się nie kończy...”. W sumie na Zamek Czocha pojedzie największa w historii ekipa Fundacji – aż 10 osób! Oprócz omówienia kwestii wyjazdu, poruszono także temat Ogniska Mikołajkowego Fundacji oraz I Zawodów Kulinarnych!

Poniedziałkowe spotkanie zorganizowane zostało przede wszystkim w celu omówienia wyjazdu i pobytu na Zamku Czocha, w terminie od 19 do 21 listopada, na spotkaniu miłośników historii pod hasłem „Tajny Zamek Czocha. Historia, która nigdy się nie kończy...” organizowanym przez Piotra Kucznira i jego żonę Agnieszką.

W wydarzeniu weźmie udział 10 osób z Fundacji Historycznej. Jednym z prelegentów spotkania na Zamku Czocha będzie Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”. Oprócz niego prelekcję wygłoszą m.in. Piotr Kucznir, Agnieszka Łabuz, Jacek Podemski, Krzysztof Krzyżanowski, Maciej Bartków, Marek Grajek, Piotr Maszkowski i kilka innych osób.

Dyskusji o wyjeździe na Zamek Czocha towarzyszyły przepyszne Rogale Marcińskie, które prosto z Poznania przywiozła Danka Weber. Mniam!

W trakcie spotkania ustalono miejsce zbiórki, godzinę wyjazdu i trasę, którą członkowie Fundacji Historycznej pojadą na Zamek Czocha. Omówiono również, kto co zabiera na to wydarzenie, a także przedyskutowano wszelkie sprawy logistyczne. – Będzie to pierwsze w historii naszej Fundacji wydarzenie w którym weźmie udział tak duża grupa związana z naszą Fundacją – zaznaczył K. Soberski.

Po omówieniu wyjazdu na Zamek Czocha, wstępnie przedyskutowano temat Ogniska Mikołajkowego, które ma się odbyć 11 grudnia w pewnym uroczym miejscu pod Gnieznem.

Na koniec była też mowa o I Zawodach Kulinarnych członków Fundacji, które zostaną zorganizowane na wiosnę przyszłego roku.

Kolejne spotkanie członków Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” już w grudniu (nie licząc oczywiście wyjazdu na Zamek Czocha).

Chętnych chcących przystąpić do naszej organizacji zapraszamy do kontaktu przez e-maila: fundacjahistoryczna@post.pl


Fot. A. SoberskaJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 87

 • 39
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 46
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3