ReklamaA1ReklamaA1-2

Dzieła tworzone z pasją i sercem! Niecodzienna wystawa w bibliotece w Zdziechowie!

Informacje z powiatu gnieźnieńskiego21 czerwca 2022, 18:00   red. Karol Soberski/inf. prasowa1053 odsłon
Dzieła tworzone z pasją i sercem! Niecodzienna wystawa w bibliotece w Zdziechowie!

Rękodzieło artystyczne wykonane technikami tradycyjnymi i własnymi – taki jest motyw przewodni niezwykłej ekspozycji, której wernisaż odbył się wczoraj w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zdziechowie. Wystawa, którą można oglądać do piątku, 24 czerwca, nosi tytuł „Rękodzieło Artystyczne”. Tłumy mieszkańców Zdziechowy i okolic, które przybyły na jej otwarcie, świadczą, że takie przedsięwzięcie było bardzo potrzebne lokalnej społeczności i jest wspaniałą promocją twórców rękodzieła.

Wystawę otworzyła i licznie przybyłych gości powitała Lidia Pietrzak – dyrektor Gminnej Bibliotece Publicznej w Zdziechowie. Następnie przedstawiła autorów wystawy: Lucynę Kurdykowską, Barbarę Maciejewską, Barbarę Noskiewicz, Małgorzatę Staszewską, Marię Stawową, Danutę Kolińską, Paulinę Gniewoską, Kingę Schröder, Annę Mazur, Natalię Kurkowską, Krystynę Budzyńską, Mieczysława Najkowskiego, Zbigniewa Wilkosza, Koło Gospodyń Wiejskich w Zdziechowie oraz Klub Seniora-Piekary.

Następnie podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wystawy. – Dzisiaj mamy okazję obejrzeć wspaniałe dzieła naszych artystów, które tworzone są z pasją. Rękodzieło artystyczne potrafi zaskoczyć, zachwycić i złapać za serce. Gdy oglądamy te dzieła widać, że tworzą je ludzie z pasją i sercem, dla których każda sztuka nowego dzieła jest ważna i dopieszczona. Są to unikalne prace, których nie znajdzie się nigdzie indziej. Są to prace jedyne w swoim rodzaju i bardzo ciekawy pomysł na unikalny prezent – mówi L. Pietrzak.

Po niej głos zabrali artyści Mieczysław Najkowski oraz Lucyna Kurdykowska, po przemówieniach których, wszyscy artyści zostali bardzo ciepło przyjęci oklaskami.

Po tej oficjalnej części, przyszedł czas na podziwianie tych niezwykłych dzieł tworzonych przez jeszcze bardziej niezwykłych ludzi – mistrzów rękodzieła. Każdy mógł dokładnie przyjrzeć się wystawionym pracom i porozmawiać z ich autorami.

Na przybyłych gości czekał również słodki poczęstunek, pyszne serniki przygotowane przez Panie z KGW Zdziechowa. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

– W związku z dużym zainteresowaniem będziemy starać się zorganizować w przyszłości kolejne wystawy. Przypominamy, że wystawę można oglądać do piątku  24 czerwca w godzinach pracy biblioteki. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Serdecznie zapraszamy – naprawdę warto… – zaprasza dyrektor L. Pietrzak.

Wystawę można oglądać do piątku, 24 czerwca w godzinach otwarcia biblioteki: poniedziałek: 8.00 - 15.30; wtorek: 11.30 - 17.30; środa: 8.00 - 15.30; czwartek: 11.30 - 17.30; piątek: 8.00 - 15.30


Fot. GBP w ZdziechowieJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 170

 • 117
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 16
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 37
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4