ReklamaA1

Dyskretny urok wieży ciśnień… Krajobraz przed III Festiwalem!

Z życia FundacjiAktualności16 września 2022, 21:30   red. Aleksandra Soberska2016 odsłon
Dyskretny urok wieży ciśnień… Krajobraz przed III Festiwalem!
 fot. Włodzimierz Biront

Na 7 dni przed III edycją Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 23 do 25 września odbędzie się w XIX-wiecznej wieży ciśnień w Janowcu Wielkopolskim, odbyło się dzisiaj wieczorem ostatnie spotkanie zespołu organizacyjnego. Głównym tematem zebrania była kwestia podziału ról podczas Festiwalu, czyli kto za co będzie odpowiadał. I zapoznanie się z miejscem Festiwalu - wieżą ciśnień.

Dzisiejsze spotkanie zespołu organizacyjnego (dzisiaj zabrakło kilku osób, które z różnych powodów nie mogły dzisiaj przybyć) III Festiwalu Historycznego, które odbyło się pod przewodnictwem Karola Soberskiego, prezesa Fundacji, a jednocześnie pomysłodawcę i dyrektora Festiwalu oraz Michała Werkowskiego, zastępcy burmistrza Janowca Wielkopolskiego.

Na początku spotkania K. Soberski przedstawił ostateczny program Festiwalu, prelegentów, jak również poinformował o podziale miejsc noclegowych przewidzianych w czasie Festiwalu dla organizatorów. Z kolei wiceburmistrz M. Werkowski przedstawił kwestie logistyczne związane z Festiwalem oraz miejsca w wieży ciśnień w których będą prezentowane wystawy towarzyszące Festiwalowi.

W dalszej części dyskusji wyznaczone zostały osoby, które będą pracować w Punkcie Informacyjny Festiwalu oraz osoby odpowiedzialne za wydawanie wejściówek. Zaproponowano również osoby do obsługi stoiska promocyjnego Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, a także osoby odpowiedzialne za kwestie porządkowe. Przedstawione zostały również prowadzące Festiwal: Natasza Ber i Maria Filipiak.

Na koniec wszyscy udali się na zwiedzanie wieży ciśnień, gdzie w rolę przewodnika wcielił się wiceburmistrz M. Werkowski i Karol Nojgebauer, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu Wielkopolskim (wieża ciśnień jest filią M-GOK). Dzięki temu zobaczyliśmy wszystkie pomieszczenia w których realizowane będą poszczególne punkty programu Festiwalu.

Po spotkaniu w Janowcu Wielkopolskim, udaliśmy się jeszcze do Posługowa, gdzie będzie się znajdowała baza III Festiwalu Historycznego, noclegi dla prelegentów i całe zaplecze.

Dzisiejsze spotkanie potwierdziło jedno: przygotowania do Festiwalu są dopięte na ostatni guzik! Teraz pozostaje nam tylko cierpliwie czekać na piątek, 23 września, kiedy to przyjadą prelegenci i na dobre rozpocznie się III Festiwal!


Fot. W. BirontJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 321

 • 273
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 11
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 35
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Przeczytaj także

Daj nam znać

Jeśli coś Cię na Pojezierzu zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2ReklamaB3ReklamaB4
ReklamaA2
ReklamaA3